Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ayı İle Yavrusu, Arı Kovanlarını Parçaladı

Ayı İle Yavrusu, Arı Kovanlarını Parçaladı
Tunceli merkeze bağlı Aktuluk Mahallesi’nde Naci Demirçivi’ye ait arı kovanlarının bulunduğu alana giren bir ayı ile yavrusu, 60 arı kovanını parçalayarak, içerisindeki balları yedi.

 

Kötü kış koşulları nedeniyle Ovacık’ta bulunan 120 kovan arısını geçen hafta il merkezindeki Aktuluk Mahallesi’nde boş bir araziye koyan bal üreticisi Naci Demirçivi, bugün sabah saatlerinde arılarını kontrole gittiğinde, bir ayının yavrusuyla birlikte arı kovanlarını parçaladığını gördü. Demirçivi, aç kalan ve kış uykusuna yatmayan ayı ile yavrusunun, açlıktan arı kovanlarını parçaladığını belirterek şunları söyledi:
 
"Ben ailemin geçimini bal satarak sağlıyorum. Bugün sabah arı kovanlarını kontrole geldiğimde bir ayı ile yavrusunun arılarımın bulunduğu kovanları parçaladığını gördüm. Ayılar koruma altında olduğu için de hiç bir müdahale yapamıyoruz. Burası il merkezinde bir mahalle. Daha güvenli olduğu için arılarımı buraya getirdim ama ayılar bizi perişan etti. Ayıların bu bölgeden uzaklaştırılması için tarım müdürlüğü bir çözüm bulmalı. Bölgede birçok arıcı, ayı yüzünden mağdur oldu. Ayılar koruma altında ve dokunamıyoruz, peki bizi kim koruyacak, biz ne olacağız? Geçim kaynağımız elimzden gtti, mağduriyetimin devlet tarafından karşılanmasını rica ediyorum."

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 16:36

Etiketler : Tuncelide        Ayı    İle    Yavrusu    Arı    Kovanını    Parçaladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2048
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN