Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Umut Nöbeti''ne Katıldı

''Umut Nöbeti''ne Katıldı
Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerindeki ’Umut Nöbeti’ne Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Attila Gökçe de katıldı.

 

"TÜRKİYE’DE VİCDANLARIN UYUMADIĞINI AYAKTA OLDUĞUNU BİLİYORUM"
 
Gökçe, cezaevi önünde yaptığı açıklamada, hiçbir siyasi tavır almadan, hiçbir dış etki altında kalmaksızın, tüm gazetecilerin özgürce çalışmasını yargılanacakları bir durum varsa tutuksuz yargılanmasını dilediğini belirtti. Gökçe, "Emekli ve kıdemli bir gazeteci olarak, özgür olmayan insan yazarlık yapamaz. Özgür gazeteciler elbette yargılanabilirler. Evrensel hukuku ilkelerine göre şurada değil, evlerinde yatmaları beklenir. Yargıya gelip hesap verirler, yargı önünde ilgili kişilerle hesaplaşırlar. Suçlu görülürlerse elbette cezalarını çekerler" dedi. Otomatize olmuş tutuklamanın ülkeyi yöneten Başbakan tarafından bile yadırgandığını söyleyen Gökçe, "Can Dündar ve Erdem Gül’e buradan selam ve saygı sunuyorum. Onlar için burada bizim bir sandalyeyi işgal ederek budara küçük önemsiz bir eyleme katılmamız o kadar önemli görülmeyebilir ama Türkiye’de ben vicdanların uyumadığını ayakta olduğunu biliyorum" dedi.
 
CHP ERGENE GENÇLİK KOLLARI DA DESTEK VERDİ
 
Tekirdağ Ergene İlçesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları da Silivri Cezaevi’nin önüne gelerek tutuklu gazetecilere destek vermek amacıyla basın açıklaması yaptı. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 15:50

Etiketler : Umut    Nöbetine    Atilla    Gökçede    Katıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2055
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN