Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Ve Eşinden Roman Dansı

Başkan Ve Eşinden Roman Dansı
Bursa’nın merkez Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Korosu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Morsalkım Kadın Dayanışma Derneği yararına verdiği konser renkli geçti. Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey de ikinci bölümde kostüm giyerek koroya katıldı, Roman şarkıları söyledi.

 

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nce geçen hafta 2015 Kent Kültürüne Hizmet ödülünü alan Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, ’Dünya Kadın Hakları Günü’ çerçevesinde Morsalkım Kadın Dayanışma Derneği yararına Uğur Mumcu Sahnesi’nde konser verdi.
 
Gecenin sürprizi, konserin Roman şarkıları konseptindeki ikinci bölümünde Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey’in de Roman kostümüyle koristler arasına katılarak koroya eşlik etmesiydi.
 
Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki konser sonunda, Morsalkım Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler’in koro için sürpriz olarak hazırladığı 10. yıl pastasını birlikte kesmek üzere Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ile birlikte sahneye davet edilen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önce koroda görev alan eşi Seden Bozbey’e çiçek verdi, ardından ’İlle de Roman olsun’ şarkısında Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eşi ile birlikte koroya eşlik etti. Şarkının ritmine kendilerini kaptıran Seden- Mustafa Bozbey çifti tezahüratlar eşliğinde sahnede Roman figürleriyle dansa başlayınca salon çifti uzun süre alkışladı.
 
İki bölümlük konserin ilk bölümünde, kadın haklarına vurgu amacıyla, koristlerin kızları ve gelinleri de sahnede yerini aldı. Genç kızlar ve gelinler, koroyla birlikte şarkı söyledi.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 13:34

Etiketler : Başkan    Eşinden    Roman    Dansı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6355
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN