Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trabzonspor Başkanını Seçiyor

Trabzonspor Başkanını Seçiyor
Trabzonspor 70’inci genel kurulunun 2’nci günü başkan adayları Celil Hekimoğlu, Muharrem Usta ve İbrahim Hacıosmanoğlu, birer konuşma yaptı. 20 sandıkta 9997 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede, oy verme işlemi saat 16.00’da sona erecek ve sayımın ardından bordo mavili takımın yeni başkanı belli olacak.

 

Kongrenin divan başkanı Ahmet Metin Genç’in saat 10.30’da başlattığı kongrede ilk söz alan aday Celil Hekimoğlu, Trabzonspor’un en büyük sorununun birlik ve beraberlik olduğunu vurgularken şunları söyledi:
 
HEKİMOĞLU: "ŞİKEYİ UNUTTURMAYACAĞIZ"
 
"Birleşmiş, bütünleşmiş bir kadroyla huzurlarınızdayız. Bugüne kadar üyelerimizle birebir iletişim içinde bulunduk. Trabzonspor’u sadece kendi görüşlerimizle kendi fikirlerimizle yönetmeye talip değiliz, hep beraber yönetmeye talibiz. Takımımız 2010-11’de şike süreciyle karşı karşıya kalmıştır. Bu süreçte Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım şike yapmış ve Trabzonspor’un şampiyonluğu gasp edilmiştir. Bunu unutmadık, unutturmayacağız ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Danışmanlar kuruluyla herkesi sürece dahil edeceğiz, Trabzonspor’u birlikte yöneteceğiz. Trabzonspor’un Trabzon’dan yönetilmesi sadece Trabzon’un fiziki sınırları içindeki kaynaklarla yönetilmesi değildir. Bu şehirde 24 saat yaşayan bir başkanla yönetilme, Trabzonspor’un dünya üzerindeki tüm insan değerlerini kullanarak birlikte bu kulübü yükseltmek istiyoruz."
 
"70 RUHUNU GERİ GETİRECEĞİZ
 
Kulübün çok ağır ekonomik sorunlarının bulunduğunu belirten Celil Hekimoğlu, resmi borcun yaklaşık 400 milyon civarında olduğunu hatırlatırken şöyle devam etti:
 
"Ancak yapılan sporcu kontratları dolayısıyla gelirlerimizin 3 katı yıllık borcumuz var. Yani 75 milyon lira yıllık gelirimiz varken borcumuz yıllık 230 milyon civarında. Yıllık 150 milyon lira açık veriyoruz. Bu sürdürülebilir bir ekonomi modeli değil. Mutlaka Trabzonspor’un gelirlerini artırıp harcama kalemlerini azaltmamız lazım. Bu konuda yapacak bir çok projemiz var. Birlik ve beraberliği sağlamadan sonraki ikinci büyük projemiz döndürülebilir bir ekonomi yaratmak. Futbol takımız ve çalışanlarımıza birikmiş borçlarımız var. Bu yüzden takım içinde sorunlarımız var. Mazbatamızı aldığımız zaman futbol takımımıza olan tüm borçlarımızı kapatarak orada da yeni bir sayfa açacağız. Size hiçbir zaman hayal satmayacağız, yalan söylemeyeceğiz. Zirve hedefinden aşmadan bu ekonomik tabloyu görev süremiz içinde borçları düşmüş nakit akışı sağlanmış bir yapıya mutlaka döndüreceğiz. Ciddi bir kurumsallaşma hamlesi başlatacağız. Şeffaf bir yapı sağlayacağız. Tüm üyeler özel şifreleriyle kulübün ekonomik durumuyla ilgili bilgilere her an ulaşacak. Trabzonspor TV’yi mutlaka kuracağız. Buna çok ihtiyacımız var. Şike sürecinde de görüldüğü gibi ulusal basında haklarımızı yeterince savunamadık, sesimizi duyuramadık. Sporcu sağlık merkezi, Trabzonspor koleji projelerimiz arasında. Daha çağdaş formalarla takımın sahaya çıkmasını sağlayacağız. Tekrar 70’lerdeki şampiyon ruhu geri getireceğiz, Trabzon ruhunu şeniden şahlandıracağız. Biz İstanbul’u taklit etmeyeceğiz, İstanbul bzi taklit edecek. Bu nedenle efsane isimlerden Ali Kemal Denizci aramızda. Yepyeni bir değişim için aranızdayız, Güçlüyüz, ilkeliyiz, hazırız. Kavgaya, gerginliğe, ayrılığa değil, bütünleşmeye ihtiyacımız var."
 
USTA: "8’İNCİ ŞAMPİYONLUĞA EL BİRLİĞİYLE ULAŞACAĞIZ"
 
Diğer başkan adayı Muharrem Usta ise, 2.5 sene önce de yine başkan adayı olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı:
 
"Bugün sizin huzurunuza yepyeni bir kadroyla, yeni bir tabloyla geldik. Bu büyük mücadelede çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Çok zor yıllarımızdan birisi 2010-2011 sezonuydu. O sezon elde ettiğimiz şampiyonluğu kimse ciğerimizden söküp alamaz. O büyük mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Trabzonspor büyük ve değerli bir dünya markası. Bu nedenle Trabzonsporumuzu dünyanın dört bir yanından tüm güçlerimizi birleştirerek muhteşem şekilde yöneteceğiz. Size yakışan bir yönetimle Trabzonspor’u şaşaalı günlerine yeniden döndüreceğiz. Bu büyük bir marka 50’inci yılını asla ve asla boş geçmemelidir. Son dönemlerde çeşitli sıkıntılar yaşamış olabilir. Bazıları çok sıkılmış, çok küçülmüş, içine kapanmış görebilir. Bu sıkıntılardan sonra yeniden ayağa kalkamayacağını düşünenler olabilir. O büyük Trabzonspor’u sizlerle birlikte yeniden ayağa kaldıracağız ve 8’inci şampiyonluğa elbirliği ile ulaşacağız. Trabzonspor’daki büyük ekonomik sıkıntıyı bilerek bu yola çıktık. Trabzonspor bu yüklerin altından kalkar, kimse endişe etmesin. Trabzonspor’un itibarı herkesin el üstünde tutması gereken en önemli konu. Biz dünya kulübüyüz. Kimse bizi Trabzon-İstanbul diye ayırmaya kalkmasın. Demedik mi, (Bize her yer Trabzon). Bayrakları sandıktan çıkardık, milyonlara sırtımızı dayadık, tekrar şanlı günlerimize dönmek üzere birlikte yürüyoruz."
 
HACIOSMANOĞLU: "BİZE OPERASYON YAPILIYOR"
 
Son olarak söz alan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ise 2,5 yıl önce çocukluk hayali olan Trabzonspor başkanlığına seçildiğini, göreve geldikleri günden itibaren, yönetimin görev süresiyle ilgili açılmış mahkemelerle uğraştıklarını ve rahat bir çalışma ortamı bulamadıklarını vurgularken sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Mahkemelerde bir taraftan uğraşıyorsunuz. Kendisini Trabzonspor’un sahibi sananlar sizinle uğraşıyor. Bütün bu ağır şartlara rağmen son 3-4 ayda, (Kulübe kayyum geldi gidiyor) diye kulübü kilitlediler. Aralık’ta kongre var. Sportif ve ekonomik anlamda çökmüş bir Trabzonspor alacaksınız da ne yapacaksınız. Bırakın çalışalım da güçlü bir Trabzonspor alın’ dedim. Ama yok, bunların amaçları bu değil."
 
Başkan Hacıosmanoğlu, kulübün ekonomik olarak battığı yöndeki söylentilere de cevap verirken borçların bir önceki dönemden kaynaklanan faiz ve kur yükünden olduğunu vurguladı. Hakem hatalarıyla kendilerinin şampiyonluktan uzaklaştırıldığını ileri süren Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Kurumlarla kavga ederek kulübü başarıya taşıyamazsınız, diye bizi eleştirdiler. Üçüncü senemizde, (Abilerin dediği gibi kavga etmeyelim) dedik. Önemli oyuncular aldık. Kimse tahmin etmiyordu ilk 4 haftada Trabzonspor’un 10 puan alacağını. Trabzonspor’un önünü erken keselim, yukarıya çıkarsa tekrar bize sıkıntı yaşatır diye bize operasyon yapılmaya başlandı. Bu operasyonun dış kaynakları ve içerideki işbirlikçileri var. Aslında onlar Trabzonspor haini. Kulübe ihanet ettiler. Amaçları, yönetimin kongreye sportif başarılı şekilde gitmesinin önüne geçmekti."
 
Başkan Hacıosmanoğlu, şike konusunda da şöyle dedi:
 
"’UEFA Temyiz Kurulu’nun gerekçeli kararını bekliyoruz. Gerekçeli karar geldikten sonra CAS ve FIFA’nın devreyle girmesiyle, nelerin yaşanacağını, bize bu operasyonu yapanlar çok iyi biliyor. Bizden öncekilere (sus) dediler, sustular. Ama bize (sus) denilmeyeceğini herkes bilir. Bu konudaki mücadelemiz son hızıyla devam ediyor. Bu ülkenin başına gelecek cezaları bildiklerinden dolayı sportif yapılan operasyonun asıl nedeni budur. Başka hiçbir nedeni yok. Belki bu adamdan sonra geleni kontrol ederiz, düşüncesinde olanlar olabilir. UEFA’ya Türkiye milli takımı 2016’ya katılmaya hak kazandı. Ama sizin kurallarınıza uymuyor. Kurallarınız Türkiye’de uygulanana kadar almayın, diye şikayet dilekçesini verdikten sonra bu operasyon hızlandı. Türkiye ceza alsın diye derdimiz yok. Bizim tek istediğimiz Avrupa’nın, verdiği cezaları ve spor hukukunu uygulamayan TFF’ye yaptırım uygulatmasıdır. Türkiye milli takımına da kimsenin ceza vermesi söz konusu değil. Şu kadar süreniz var, kararlarımızı uygulayın, diyecekler. Bize yapılan operasyonların arkasındaki asıl neden budur."
 
Başkan Hacıosmanoğlu, sözlerinin sonunda şöyle konuştu:
 
"Sportif olarak başarısız olsaydım, karşınıza aday olarak çıkmazdım. Beceremedim, derdim giderdim. Bugün 30 puanın üzerindeki bir başkan olarak burada olsaydım, diğer başkan adayları da burada olmazdı. Bu düzenin değişmesi lazım. Trabzonspor’u kendi ticari ve siyasi bekası için kullananların devrinin bitmesi lazım. Bu kongre onun için de önemlidir. Trabzonspor’u düşünenlerin görev alacağı bir yönetimi yaratmak zorundayız." BİRLİKTE SELAMLADILAR
 
Başkan adayları daha sonra kongre divan başkanı Ahmet Metin Genç’in çağrısıyla sahneye çıkarak el ele delegeleri selamladı. Başkan adayları ardından birlikte temsili şekilde sandık başında oy atma pozu da verdi.
 
OY VERME BAŞLADI
 
Konuşmaların ve gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından saat 11.45’de oy verme işlemi başladı. Bordo mavililerde 2 yıllık üyelik süresini doldurmuş ve aidat burcu bulunmayan 9997 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. 20 sandıkta saat 16.00’ya kadar oylarını kullanacak olan delegelerin sabah erken saatlerden itibaren Hayri Gür Spor Salonu’na geldiği gözlenirken kongreye katılımın yoğun olması dikkat çekti. Bu arada kongre divanı, bayanların, engellilerin ve uçak biletlerini ibraz etmeleri halinde şehir dışından gelenlerin öncelikli olarak oy kullanabileceğini açıkladı.
 

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 13:13

Etiketler : Trabzonspor    Başkanını    Seçiyor    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6228
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN