Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halat Üstünde Bisiklet Sürdü

Halat Üstünde Bisiklet Sürdü
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kuruma bağlı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM) yeni deney düzeneklerinden biri olan ve yüzde 100 yerli olarak üretilen denge bisikletini kullandı. Başkan Altepe, yerden yaklaşık 10 metre yükseklikte gerili çelik halat üzerinde bisiklet sürdü. Bilim ve Teknoloji Merkezi sayesinde yeni neslin bilime olan ilgisinin her geçen gün arttığını belirten Başkan Altepe, diğer taraftan daha önce ithal edilen deney düzeneklerinin artık ta...

 

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin deney düzenekleri sürekli yenileniyor. Bilim meraklılarına eğitim ile eğlenceyi aynı çatı altında sunan BTM’deki deney düzenekleri de artık tamamen yerli olarak üretilebiliyor. BTM’nin yeni deney düzeneklerinden biri olan denge bisikleti de tamamen yerli üretim olurken, adrenalin tutkunlarının büyük ilgisini görüyor. Yerden yaklaşık 10 metre yüksekliğe gerilen çelik halat üzerindeki denge bisikleti, dengenin kaybolması halinde 90 derece yan yatabiliyor. BTM’yi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan’dan hem devam eden projeler hakkında bilgi aldı hem de yeni deney düzeneklerini denedi.
 
Özellikle adrenalin tutkunlarının ilgisini çeken denge bisikletini bir süre yerden inceleyen Başkan Altepe, daha sonra yukarıya çıkıp, bunu  kullandı.
 
Aynı zamanda ’Altın Çağ Sergisi’ üretimini de inceleyen Başkan Altepe, 11 ve 17 yüzyıl aralığında yaşamış Müslüman mucitlerin icatlarının interaktif bir formatta sergileneceği Altın Çağ Sergisi’nin hazırlıkları hakkında da bilgi aldı. BTM’nin Bursa ve çevresinde önemli bir eksikliği giderdiğini her gün yüzlerce öğrencinin merkeze gelerek okulda gördükleri pratik bilgileri uygulama imkanı bulduğunu belirten Başkan Altepe, "Temel hedeflerimizden biri daha önce ithal ettiğimiz bu düzeneklerin Bursa’da yerli olarak üretilmesini sağlamaktı. Bunu da başardık. Denge bisikletimiz yerli olarak üretildi. Sanayimizin bu deney düzeneklerini de üretecek durumu gelmesi bizim için çok sevindirici" dedi.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 12:03

Etiketler : Başkan    Altepe    Halat    Üstünde    Bisiklet    Sürdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4855
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN