Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dona Karşı Battaniyeli Önlem

Dona Karşı Battaniyeli Önlem
Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 12 dereceye kadar düştüğü Kars’taki pazarcılar, meyve ve sebzeleri donmaması için kat kat battaniye ve naylonla korumaya alıyor. Manav Ömer Fırat, sebze ve meyvelerin donmaması için sabahtan akşama kadar soba yaktıklarını, geceleri de üzerlerini  battaniye ile örttüklerini söyledi.

 

Semt pazarlarında tezgah açan pazarcılar, soğuklar nedeniyle meyve ve sebzelerin donmaması için önlem almaya başladı. Meyve ve sebze dolu kasaları naylon ve battaniyelerle kat kat saran pazarcılar, dona karşı önlem aldı. Pazarcılar, meyve- sebzelerin bulunduğu alanda gün boyu soba yaktıklarını, gece de battaniye, mont, kaban ne bulurlarsa meyvelerinin üzerine örttüklerini, başka çarelerinin de olmadığını söyledi.  
 
Manav Cemil Taşkıran, "Sebze ve meyveler donmasın diye sabahın erken saatlerinde soba yakıyoruz. Zaten kazandığımız bir şey yok, sattığımız sebze ve meyvenin parası da kömür ve oduna gidiyor" dedi
 
Manav Ömer Fırat ise, “Günlük kazancımızı meyve ve sebzeler donmasın diye ısınma ihtiyacına vermekteyiz. Sabah yaktığımız sobayı gece geç saatlere kadar söndürmüyoruz. Havalar çok soğuk sebze ve meyveler donmasın diye sobanın yanı sıra mont ve battaniye ile örterek korumaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 11:58

Etiketler : Sebze    Dona    Karşı    Battaniyeli    Önlem    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2806
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN