Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da ’Paralel Yapı’ Operasyonu

Bursa’da ’Paralel Yapı’ Operasyonu
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, kurdukları dernekler ile özgeçmişlerini topladıkları kişileri resmi kurum ve kuruluşlara yerleştirdiği öne sürülen ve ’paralel yapı’ üyesi oldukları bildirilen 11 kişi polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

 

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri geçen perşembe günü yapılan eş zamanlı operasyonda, ’Paralel yapı’ soruşturması kapsamında cemaat okulları ve dershanelerinden belirlenen kişilerin özgeçmişini toplayıp daha sonra usulsüz olarak askeriye, polis ve resmi kuruluşlara yerleştirdiğini tespit ettiği derneğin yöneticisi S.K. ile V.B., O.T., B.G., F.Ç., T.B., Z.D., T.A., H.T., A.E ile B.H.’yi gözaltına aldı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalar ile incelenen bilgisayarlarında 10 bine yakın kişinin özgeçmişini bulan Terörle Mücadele Ekipleri, Bu birimin ‘Fethullahçı Terör Örgütü’nün Bursa’daki insan kaynaklarını oluşturduğunu bildirdi.
 
Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulamaları yapılan 11 şüpheli bu sabah sağlık raporlarının alınması ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, terör örgütü üyesi olmak suçundan hakim karşısına çıkartılacak.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 10:33

Etiketler : Bursada    paralel    Yapı    Operasyonunda    Gözaltına    Alınan    Kişi    Adliyeye    Sevk    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9703
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN