Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İzmir'de Cumartesi Mesaisi Tamam

CHP İzmir'de Cumartesi Mesaisi Tamam
CHP İzmir'de 7 ilçenin sandığa gittiği Cumartesi mesaisi sona erdi.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir ilçe kongreleri devam ediyor. Pazar günü tamamlanacak kongre maratonunda gerçekleşen Cumartesi mesaisi, 7 ilçeye sandık heyecanı yaşattı. Karabağlar, Narlıdere, Aliağa, Çeşme, Kemalpaşa, Menemen ve Selçuk'ta, mahalle delegeleri, ilçe yönetimlerini seçmek adına oy kullandı.

İşte ilçe ilçe sonuçlar;

Karabağlar

Karabağlar'da mevcut ilçe başkanı Orhan Polat ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun desteğini alan Ali İhsan Yıldız yarıştı. Yarışı 157'ye karşı 220 oyla Ali İhsan Yıldız kazandı.

Narlıdere

Narlıdere'de gerçekleşen sandık rekabetiyse kıran kıranaydı. CHP Narlıdere İlçe Başkanı Cafer Esen'İn aday olmadığı seçimde, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un desteklediği Şahin Fırat, muhalif kanadın adayı Ergin Demir'i, 121'e karşı 155 oyla geçerek yeni ilçe başkanı oldu.

Kemalpaşa

Kemalpaşa'da ise Ulviye Üreten ile Ramazan Coşkun arasındaki rekabetin 2. perdesini yine Üreten kazandı. Üreten 147 oy alırken, Coşkun ise 118 oyda kaldı.

Menemen'de son dakika adayı

Seçimlerin Menemen ayağındaysa bir sürpriz yaşandı. Mevcut başkan Hürol Taklak'ın karşısına son dakikada aday olarak Emine Savaş çıktı. Savaş 74 oyda kalırken, Taklak 254 oyla yeniden başkan seçildi.

Aliağa ve Çeşme

Aliağa ve Çeşme'deyse sürpriz olmadı. Mevcut başkanlar Ekrem Oran ve Özcan Durmaz, tek aday olarak girdikleri seçimlerden sonra koltuklarını korumayı başardılar.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 20:50

Etiketler : chp    ilçe kongreleri   


Yorumlar

1811
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN