Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu, AK Partili Kadınlara Seslendi

Başbakan AK Parti Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu "Özgecan kararı ailesi gibi benim de içimi soğutmadı" dedi.

 

Başbakan AK Parti Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:
 
"Bizim hukuk mücadelemizi en çok sizler, siz yürekli AK Kadınları bilirsiniz. Annelerin acısını, çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin acılarını sizler hissettiniz. Annelerin evlat acısı yaşamamaları için sizler gayret ettiniz. Sizler acı çeken her anne için göz yaşı döktünüz. 
 
Buradan ülkemin bütün yürekli kadınlarına, hendekleri, barikatları aşıp gelen Cizre'li kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. Huzurumuzu, kardeşliğimizi güçlendirmek üzere yaptığımız bu siyasete en çok sizler sahip çıktınız. Dünyanın neresinde dara düşen birileri varsa, sizler sahip çıktınız, yardımlarınızı hiç eksik etmediniz. 1 Kasım seçimlerinde kazandığımız zaferin, yardım ettiğimiz ülkelerden açılan ellerin ettiği duaların etkisi vardır.
 
"SURİYE'DEKİ MÜLTECİLERİN UMUDU TÜRKİYE'DİR"
 
Srebrenitsa'ya biz yardıma gittik. Bugün dünya karşımıza dikilse o katliamın yaşanmasına asla izin vermeyiz. Somali'den bahsetmek istiyorum. 20 yıldır hiç gidilmeyen Somali'ye gittik. O ülkenin semalarında ilk Türk uçağını gördüler. Yardım için gelen Türkiye'yi. Gazze'ye gittiğimiz de ise hastanede ağlayan anneleri hatırlıyorum. Şimdi mutlular. Bir Kabe'ye dönüm sonra Türkiye' dönüp muktedir Türkiye var, güçlü Türkiye var diyorlar. Dünya gözünü yumarken Türkiye var diyorlar, AK Parti var diyorlar. Suriye'deki mültecilerin anneleri kızlarının umudu Türkiye'dir, AK kadınlardır, AK Parti'dir. 
 
Yine Gazze'de anneler yaralı çocukları için ağlıyorlardı. Şimdi o anneler yüzünü Kabe'ye dönüp "İyi ki Türkiye var, AK Parti var" diyorlar.  Bir mülteci kampı ziyaretimizde Esma kızımız vardı. Suriye'de bu barbar rejimin hava bombardımanında iki ayağını kaybetmişti. Türkiye'ye ulaşmış olduğundan dolayı yüzünde bir ümit vardı. Şimdi hepsinin umudu Türkiye'dir, AK Parti'dir, AK kadınlardır.
 
"KADINLAR DEMOKRASİNİN MÜCADELESİNİ VERİYOR"
 
Başı açık, başı kapalı hiçbir annemizin izzetiyle oynanmasıyla izin vermeyeceğiz. Kimseye başı açık başı kapalı demedik. Burada en güzel tabloları görüyoruz. Bu kadınlar özgürlüğün, demokrasinin mücadelesini veriyor.
81 vilayetimizi temsilen buraya gelen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. 
 
"SAHTE TARTIŞMALAR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK"
 
Bizim düşüncemizde sahte tartışmalar hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Sahte tartışmalar birliğimizi bozamadı, bozamayacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları adil ve eşit bir düzene kavuştu ve eski, köhne anlayış tasviye edildi.
 
Vefakarlığını, cefakarlığını evlatlarına aktaran annelerimiz, sizlere selam olsun. Osmanlı'yı kuran, bugünkü medeniyetimizin can suyu olan herbir kadınlarımıza hürmetlerimi sunuyorum. İşgalcilere toprağımızı çiğnetmeyen, Nene Hatun'un kahramanlığını minnetle anıyorum. Halide Edib'e şükranlarımızı sunuyorum. "Sandık namusumuzdur" diyen Mersinli kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Siz AK Partili kadınlara da Türkiye'ye huzur ve güveni ulaştıran kadınlara teşekkür ediyorum.
 
"KADINLARIN HAKKINI KORUYACAĞIZ"
 
Türkiye'nin kaosa, krize girmesine izin vermediniz ve Türkiye'yi yeniden kurtardınız. AK Parti'nin Türkiye için ne anlam ifade ettiğini sizler anlattınız. O mübarek alın terinizi sandıklara mühür gibi vurdunuz. Özgürlüğün bedelini en çok sizler ödediniz. Türkiye yoksul düştüğünde en büyük sizlerin sırtında oldu. Sizin sadakatiniz sayesinde Türkiye bütün topluma yapılan baskı ve zulümden kurtuldu. Saygı değer Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Verdiğimiz taahhütleri unutmadık, unutmayacağız. O zor günlerin, kıt günlerin şartlarını unutmayacağız. O bir bileziğin hakkını, hukukunu koruyacağız. O bileziğin içine haram lokma katmayacağız. Bu davaya Türkiye'nin her köşesinden katkıda bulunmuş kadınların hakkını koruyacağız. 
 
"BAŞARIMIZIN SIRRI SİZLERSİNİZ"
 
Dünyanın en büyük siyasi hareketi olan AK Parti'nin 10 milyon kayıtlı üyesi var. Birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla. 4 milyon 234 bin kadın üyesi olan bereketli bir hareketiz biz. Bu rakam birçok partinin toplam partisinden fazladır. Birçok ülkenin vatandaşından fazladır. Bu başarının arkasındaki sırrı görmek isteyenler AK kadınlara baksınlar. Başarımızın sırrı sizlersiniz.
Elbette siyasetin tek kriteri sayılar değildir. Bu oran bile AK Parti'nin adalete, eşitliğe, kadınlara, topluma verdiği önemin bedelidir. AK Parti Kadın Kolları yanlışa yanlış, doğruya doğru demek için bu çatı altında siyaset yapıyor. Türkiye'nin bütün kadınlarını selamlıyor, saygılarımız, sevgilerimi, hürmetlerimi sunuyorum. AK Parti Kadın Kolları Kongresi'ni bugüne almamız tesdüf değildir. 
 
"SİYASETİMİZİN ANA GAYESİ KADINA HİZMETTİR"
 
AK Parti Kadın Kolları Kongresi'ni bugüne almamız tesadüf değildir. Bu tercih büyük anlamlar ifade ediyor. Kadınların hakkını, hukukunu korumayan hukuk düzeni gayrimeşrudur. Siyasetimizin ana gayesi kadına hizmettir. Onun itibarını hak ettiği şekilde yükseltmektir.
Sizlerle hedefimiz birdir. 7 Haziran ile 1 Kasım arasında Türkiye girdaba girdi. Sizin emekleriniz, gayretleriniz sayesinde Türkiye o girdaptan çıktı. 1 Kasım'a girerken elini taşın altına koyan kadınlarımızdan Allah razı olsun. Bu zafer kadınlarımızın zaferidir. Milletin verdiği mesajı hala anlamamış olacaklar ki, galaksilerde, başka gezegenlerde yaşıyorlarmış gibi tutum alıyorlar. Biz gece gündüz çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.
 
"KADINA KARŞI EL KALDIRAN HERKES, KARŞISINDA AK PARTİ'Yİ BULACAK"
 
Burada simgeleşen sevgili Özgecan kızımızın 2 gün önce sonuçlanan davasıyla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Canice katledilen Özgecan'ın katilleri, ağırlaştırılmış müebbet cezası aldılar. Kadına karşı el kaldıran herkes, karşısında AK Parti'yi bulacak. Yargının verdiği vicdanlı karar, acımızı azaltmasa da vicdanımıza su serpti. 13 yıldır bu ülkenin yönetiminde, yargısında kadınlarımızın eli, emği, sözü var. Bunun en önemli örneği, AK Parti Kadın Kolları'dır.
 
"BİZİM SİYASETİMİZİN TEMELİ İNSANLIK ONURUNA SAHİP ÇIKMAKTIR"
 
Kadının zulüm gördüğü dünyada, sesinizi gür bir şekilde duyurduğunuz için size teşekkür ediyorum. Türkiye toplu olarak gücünü nasıl kadınlardan alıyorsa, AK Parti de gücünü kadınlardan alıyor. Bizim siyasetimizin esası merhamettir, adalettir. Bizim siyasetimizin temeli insanlık onuruna sahip çıkmaktır. Eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki en büyük fark budur. Onun için daha çok çalışmamız lazım. Kadınların toplumun her alanında eli olmalıdır.  Kadınlara şiddet uygulayan kim olursa olsun, ne erkeklik onurundan ne de insanlık onurundan nasibini almamıştır.
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 02:20

Etiketler : ak parti    başbakan    ahmet davutoğlu   


Yorumlar

5111
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN