Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Tahir Elçi Protestosu

Gaziantep’te Tahir Elçi Protestosu
Gaziantep’te, Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin silahlı çatışmada öldürülmesini protesto etti.

 

Kırkayak Parkı’nda öğle saatlerinde bir araya gelen Emek ve Demokrasi Güçleri üyesi 400 kişilik kalabalık, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin silahlı çatışmada öldürülmesini protesto etti. Yeşilsu Parkı’na kadar sloganlar atarak yürüyen kalabalık, Tahir Elçi’nin ölümüne neden olanların bulunmasını ve bazı ilçelerdeki sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istedi. Grup adına basın açıklamasını okuyan HDP İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, Türkiye’nin hükümet tarafından büyük bir şiddet sarmalının içine atıldığını öne sürdü. Tahir Elçi’nin faillerinin bir an önce açığa çıkarılması gerektiğini belirten Karayılan, şunları dedi:
 
“Tahir Elçi’nin şahsında hukuk ve adalet mücadelesi hedef alındı. Hukuk ve adalet mücadelesini Tahir Elçi’nin bıraktığı yerden sürdürecek binlerce Tahir Elçi bugünden tezi yok, çalışmalarına devam edecek. Eşitlik, adalet, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesi verenleri tutuklasanız da, vurdursanız da sonuç alamayacaksınız. Faillerin bir an önce açığa çıkarılması AKP hükümeti ve devletin sorumluluğundadır. Eğer failler açığa çıkarılmaz, sorumlular tespit edilip yargılanmaz ise bilinsin ki faili meçhul değil, faili devlettir.”
 
Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 16:04

Etiketler : Gaziantepte    Tahir    Elçinin    Öldürülmesi    Protesto    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8006
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN