Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayıp Yakınlarından Oturma Eylemi

Kayıp Yakınlarından Oturma Eylemi
Şanlıurfa'da, İnsan Hakları Derneği üyeleri kayıp yakınları ile birlikte ‘Kayıplar bulunsun, failleri yargılansın’ eylemi yaptı. 

 

Şanlıurfa’da, İHD üyeleri ile 1990 yılından sonra haber alınamayan veya faili meçhul cinayete kurban gittiği öne sürülen kişilerin yakınlarından oluşan 40 kişilik grup, öğle saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplandı. Ellerinde kayıp yakınlarının fotoğraflarını taşıyan grup adına konuşan İHD sözcüsü Kadri Konak, 1990’lı yıllarda bölgede binlerce kişinin faili meçhul cinayete kurban gittiğini, onlarca kişinin de kaybolduğunu öne sürdü.
 
Devletin faili meçhullerle yüzleşmesini isteyen Konak, "Bu kayıplar zaman aşımıyla üstü örtülmeye çalışılıyor. Bizce bu davalarda 20 yıl olarak belirlenen zaman aşımı kaldırılmalıdır. İnsanlık suçlarında zaman aşımı söz konusu olamaz. Bizler insan hakları savunucuları olarak devlet ve hükümet yetkililerini faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması konusunda cesur davranmaya ve sokaklarda süren polis şiddetine son vermeye çağırıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 14:34

Etiketler : Şanlıurfada    Kayıp    Yakınlarından    Oturma    Eylemi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1839
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN