Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cerattepe’de Kara Rağmen Nöbet Devam Ediyor

Cerattepe’de Kara Rağmen Nöbet Devam Ediyor
Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin Haziran ayında başlattıkları nöbet tutma eylemi, bölgede etkili olan kar yağışına rağmen aralıksız devam ediyor.

 

Artvinliler, maden firmasının çalışmasını engellemek için Cerattepe yaylası girişinde yapılan barakada 21 Haziran’dan bu yana nöbet tutuyor. Siyasi partiler, sendikalar, mahalleler, köyler, site sakinleri, esnaflar ve iş adamlarından oluşan gruplar, önceden hazırlanan nöbet defterine göre sıraları geldikçe Cerattepe’ye çıkarak nöbeti devralıyor.
 
Yoğun kar yağışına rağmen arazili araçlarla Cerattepe’ye çıkan Türkiye Mimar Mühendis Odalar Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu üyeleri de Ortamahalle sakinlerinden nöbeti devraldı. TMMOB İl Koordinasyon kurulu temsilcisi Hakan Yavuz, doğal kaynakların gerçek sahibinin halk olduğunu hatırlatarak, “Anayasanın 56’ncı maddesi gereğince herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesinin önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir. Bizler bu ödevimizi yerine getiriyoruz. Kar da yağsa, yağmur da yağsa nöbet tutma eylemlerimiz devam edecek” dedi.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 14:31

Etiketler : Cerattepede    Kara    Rağmen    Nöbet    Devam    Ediyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7006
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN