Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokak Hayvanlarının Ses Olmak İçin 15 Bin Kilometre Yol Katetti

Sokak Hayvanlarının Ses Olmak İçin 15 Bin Kilometre Yol Katetti
Mersin’den geçen Haziran ayında önünde ’Hayvanlar için biraz vicdan, biraz merhamet’ yazılı motosikletiyle yola çıkan emekli bankacı 60 yaşındaki Semih İğdigül, 15 bin kilometre yol katederek belirlediği son durağı Bodrum’a ulaştı. Hayvansever İğdigül, motosikletinin kullanılamayacak hale gelinceye kadar sokak hayvanların sesi olmak için yollarda olacağını söyledi.

 

Mersin’in Erdemli İlçesi’nden geçen Haziran ayında motosikletiyle yola çıkan hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, farkındalık oluşturmak amacıyla Akdeniz, Ege, Marmara ve İç Anadolu Bölgelerindeki pek çok ilini ziyaret etti. Geçen sürede 15 bin kilometre yol yapan, Tiflis ve Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye de giden İğdigül, ziyaret ettiği her kentte barınaklardaki hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, sokak hayvanlarının korunmasını da içeren hayvan hakları konusuna dikkati çekti. Son rotası Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir’in ardından İğdigül, Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne geldi. Ön kısmında ’Hayvanlar için biraz vicdan, biraz merhamet’ yazılı motosikletiyle yolculuğunu sürdüren İğdigül, aracının kullanılmaz hale gelene kadar hayvan hakları için yollarda olacağını söyledi. Yolculuğunda öğrencilerle buluşmasının çok önemli olduğunu belirten İğdigül, Bodrum’da iki okulda seminer verdiğini anlattı.
 
"ONLARIN DERTLERİNİ DİLE GETİREBİLİYORUM"
 
Kış şartlarında sokak hayvanlarının zor durumda kaldığını anlatan İğdigül, "1 kap yemek, 1 kap su diyoruz. İki teker üzerinde onlar için yollardayım. Ben bir sokak hayvanıyım. Sadece onların konuşan haliyim. Onların dertlerini dile getirebiliyorum. Sevgi, merhamet, vicdan istiyoruz. Barınaklardaki kötü koşullara son diyoruz. Onlara eziyet edilmesin istiyoruz" dedi.
 
Bodrum Belediye Meydanı çevresinde gezinti yapıp gördüğü sokak köpekleri seven İğdigül, Mersin’e dönüşü konusunda bir tarih vermezken; bir sonraki rotasının da hava ve yol şartlarına göre ayarlayacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 13:32

Etiketler : Sokak    Hayvanlarının    Ses    Olmak    İçin    Bin    Kilometre    Yol    Katetti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5462
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN