Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova Belediyesi’nde Kadının Adı Var

Bornova Belediyesi’nde Kadının Adı Var
Bornova Belediyesi 5 Aralık kadına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının yıldönümünde kadın istihdamında yüzde 40 oranına ulaştı.

 

 
Bornova Belediyesi, iki başkan yardımcılığı ile 35 müdürlükten 19’unu da kadınlara emanet etti. Müdürlerin yanısıra Bornova Belediyesi bünyesinde hizmet veren pek çok merkezin sorumluluğunu da kadınlar üstleniyor. Belediye Meclisi’nde de 7 kadın üye görev yapıyor. Atatürk’ün izinden gittiklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Atamız 1930 yılında yerelde, 1934 yılında ise genelde seçme ve seçilme hakkını kadınlara vermiştir. Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İsviçre’de bile bu haklar kadınlara 1971 yılında tanınmıştır. Biz Bornova Belediyesi’nde kadınların söz sahibi olmasına önem veriyoruz. Müdürlüklerimizin yüzde 60’ı, başkan yardımcılıklarının ise yarısı kadınlara emanet" dedi.
 
Kadının söz sahibi olmasının önemine değinen Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Belgüzar Başer Köpüklü de, “Ülkemiz daha sağlıklı, çağdaş ve yenilikçi günlere kapılarını kadınlarımız ile açacaktır. Belediyemizde 35 müdürlüğümüzün 19’u kadınların yönetiminde. Ayrıca çalışanlarımızın yüzde 40’a yakını kadınlardan oluşuyor" dedi.
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 12:28

Etiketler : Bornova    Belediyesinde    Kadının    Adı    Var    Bölge   


Yorumlar

8536
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN