Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Görme Engelli Sanatçıdan Müzik Dinletisi

Görme Engelli Sanatçıdan Müzik Dinletisi
İzmir Üniversitesi Hastanesi’nde Dünya Engelliler Günü kapsamında görme engelli sanatçı Ümran Sevinç hazta ve hasta yakınlarına ud konseri verdi.

 

 
Hastane girişi ve Onkoloji Servisi’nde düzenlenen etkinlik öncesinde konuşan İzmir Üniversitesi Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Orhan Satılmaz, “Mesleğimiz gereği görme, işitme veya bedensel fonksiyonları yetersiz vatandaşlarımızla iç içeyiz. Sağlık çalışanları olarak engelli insanların yaşadıkları duyguları anlayabiliyoruz" dedi.
 
Görme engelli Ut Sanatçısı Ümran Sevinç, Engelliler Günündeki duyarlılığı nedeniyle İzmir Üniversitesi Hastanesi yetkililerine teşekkür etti. Sevinç, “Düzenlenen bu dinleti benim için de çok anlamlı. Hasta vatandaşlarımıza moral vermek beni mutlu ediyor. Görme engellilerin hayatlarını daha konforlu yaşaması için alt yapı çalışmalarının yeterli olması gerekiyor. Özellikle yaya geçitlerinde ve caddelerde engelli vatandaşları uyarıcı işaret veya ses sistemlerinin arttırılmasını istiyoruz. Halkımızın da engellilere bakış açısının değişmesi gerekiyor. Bize daha çok destek olsunlar" dedi.
 
Etkinliğin ardından Ümran Sevinç’e günün anısına çiçek ve hediye paketi takdim edildi.
 
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 12:28

Etiketler : Görme    Engelli    Sanatçıdan    Hastalara    Müzik    Dinletisi    Bölge   


Yorumlar

4929
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN