Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çantasında Tarihi Eser Bulundu

Çantasında Tarihi Eser Bulundu
İzmir'in Karabağlar İlçesi’nde elinde bulunan tarihi eserleri satmak isteyen F.Y., polis tarafından yakalandı. Çantasında 41 adet çeşitli tarihi eser ele geçirilen F.Y. (32), tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 
Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir kişinin elinde çok sayıda tarihi eser bulunduğu ve bunları satmaya çalıştığı yönünde aldığı ihbar sonucu operasyon yaptı. Ekipler, elinde çanta bulunan F.Y., suçüstü yakalayıp, yapılan aramada çantasında 41 adet tarihi eser ele geçirdi.
 
Polis, ele geçen tarihi eserlerin İzmir Müze Müdürlüğü görevlilerince yapılan inceleme sonucunda, 12 adet pişmiş toprak Helenistik ve Erken Roma dönemlerine ait figür başı, 2 adet pişmiş toprak lekythos, 3 adet pişmiş topraktan yapılmış üzeri baskılı amfora kulbu, 1 adet kemikten yapılmış ağırşak ve 2 adet bronz Helenistik dönemlerine ait sikke olmak üzere toplam 20 adet orijinal tarihi eser ile 19 adet bronz sikke ve 1 adet lülenin ise etnografik eser olduğunu belirtti. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen F.Y., cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ele geçen eserler müzeye teslim edildi.
 
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 11:31

Etiketler : Çantasında    Tarihi    Eser    Bulundu    Flaş    Haber   


Yorumlar

5349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN