Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Horizontal' SODA'da

'Horizontal' SODA'da
İspanyol sanatçı Rafa Macarron'un İstanbul'daki ilk solo sergisi ''Horizontal''30 Ocak'a dek SODA'da görülebilecek.

 

Sanatçı resimlerinde, zamansız mekanlarda uçuşan uzun, ince bacaklı, tuhaf görünümlü karakterler yaratıyor. İncecik fırça dokunuşları, rengarek arka planlar ile hem evrensel hem de taklit edilemeyeni canlandırmaya çalışıyor. Macarron, bazen iki, bazen üç boyutlu olan eserlerinde, mimari öğelerden faydalanıyor. Canlı ve bir o kadar ahenkli renkleri kullanarak resmettiği hikayelerini mimari bir perspektif ve doku oluşturmak için aliminyumun üzerine yerleştiriliyor.
 
Sanatçı kendi geliştirdiği bu özgün tekniğiyle, tuallerine hacim ekleyip başka bir dünyanın başka varlıklarına hayat veriyor. Uzaysal boşlukta izole olmuş bu karikatürize karakterler bazen bir pencereden bazen bir uzay kapsülünün içinden etraflarını saran boşluğu gözlemlemeye çalışıyor. Macarron, eserlerinde iç dünyasını dışa vururken yarattığı bu düşsel ve bir o kadar dramatik senaryolarla izleyicisiyle karşılıklı bir etkileşim arayışı içine giriyor.
 
Genç yaşına rağmen önemli bir kariyere sahip olan sanatçı, Dubuffet, Fraile and Quiros, gibi sanatçıların artistik geleneklerini sürdürdüğü çalışmalarıyla, günümüz çağdaş sanatında nadir görülen işlere imza atıyor. ARCO Madrid, Context Art Miami ve Scope Basel gibi dünyanın önde gelen sanat fuarlarında eserleri temsil edilen Rafa Macarron, uluslararası areneda büyük başarılara imza atmış genç İspanyol sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 11:13

Etiketler : Horizontal    İspanyol sanatçı    Rafa Macarron    resim    eser    zamansız mekan    tuhaf görünümlü karakterler    astronomik    SODA    hacim       


Yorumlar

2614
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN