Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Her Biri Madalya Avcısı

Her Biri Madalya Avcısı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekvando Takımı, 58 kulüpten 900 sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Büyükşehir ekibi, şampiyonada 16 yaş ortalamasıyla mücadele etti.

 

Konya’da düzenlenen Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda 5 madalya kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekvando Takımı, erkekler ve genel klasmanda da 4’üncü oldu. Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu’nda 58 kulüpten yaklaşık 900 sporcunun katıldığı şampiyonada İzmirli sporculardan 68 kiloda Nuri Özel tüm rakiplerini geçerek altın madalyanın sahibi olurken, 62 kiloda Simge Erensayın ve +73 kiloda Esra Akbulak gümüş, 67 kiloda Kübra Kıyı ve +87 kiloda  Sabit Buğrahan Karakaş bronz madalya kazandı. Bu sonuçların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi, erkeklerde ve genel klasmanda dördüncü oldu.
 
Yaş ortalamaları 16
 
Kulüpler Türkiye Şampiyonası’na 16 yaş ortalamasıyla katıldıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekvando Branş Sorumlusu Kıvanç Dinçsalman, “2 kupa ve 5 madalya ile döndüğümüz bu şampiyona, bizim gibi genç bir takım için çok iyi bir deneyim oldu. 2016 Şubat ayında Antalya’da düzenlenecek Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda da ülkemizi ve İzmir'i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Tamamı altyapı sporcularımızla başarıdan başarıya koşmak için mücadele ediyoruz” dedi.
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 10:48


Yorumlar

1687
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN