Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ressam Tablosu Değil Manav Tezgahı

Ressam Tablosu Değil Manav Tezgahı
İzmir’in Basmane Semti’nde 27 yıldır hizmet veren Nizami Manav, tezgahındaki meyvelerin renkleri ve düzeni ile ünlü Türk ressamı Şeker Ahmet Paşa’nın tablolarını andırıyor. Yazın kış meyvelerini, kışın da yaz meyvelerini bulabileceğiniz, üzümün dört, elmanın altı, armudun beş çeşidini satan manav, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

 

 
Tezgahındaki renkler ve düzenle, karpuz dilimli ve üzümlü natürmort tabloları ile Türk resim sanatının temel taşlarından olan Şeker Ahmet Paşa’nın tablolarını andıran Nizami Manav’ı işleten Nizami Duran, işini çok sevdiğini söyledi. 
 
İzmir’in Basmane Semti’ndeki tarihi Altınpnark’ta 27 yıldır 7 gün 2 saat hizmet veren manavda kuru biber, kuru bamya ve kuru patlıcanın yanısıra Ege otları, üzümün dört, elmanın altı, armudun beş çeşidi, mango, avakoda, ananas, kivi ve guava bile satılıyor. Aralık ayında üzüm, erik, kavun ve karpuzun bulunduğu mekan, hamileler ve hastalar için nöbetçi manav görevi görüyor.
 
 
Nizami Duran, görenlerin fotoğrafını çekmeden duramadığı, içeri giren hiçbir müşterinin boş dönmediği manavda haftanın altı günü halden, pazar günü de pazarlardan ürün alarak tezgahı hep taze tuttuğunu söyledi.
 

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 09:54

Etiketler : Ressam    Tablosu    Değil    Manav    Tezgahı    Bölge   


Yorumlar

7500
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN