Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZSU, Uzak İlçelere Yatırımını Sürdürüyor

İZSU, Uzak İlçelere Yatırımını Sürdürüyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü; Kiraz, Beydağ ve Ödemiş kırsalındaki yeni yatırımlarla yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldıracak.

 

Bütünşehir Yasası ile birlikte kendi sınırlarına bağlanan 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyün sorunlarını çözmek için önemli çalışmalar yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu ilçelerin en büyük problemlerinden biri olan susuzluk sorununa da hızla el attı. İlçe merkezlerinin yanı sıra mahalleye dönüşen köylerde özellikle yaz aylarında yaşanan susuzluk çilesi artık sona eriyor. İZSU Genel Müdürlüğü, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinin mahalleye dönüşen köylerinde 32 adet su kuyusu açıyor. 
 
Kiraz’da 15 kuyu
 
Kiraz’ın Çömlekçi Mahallesi’ndeki sondaj kuyusu çalışmaları tamamlandı ve kuyu devreye girdi. Yukarı Karaburç ve  Kaleköy’deki kuyular ise bu ay devreye girecek.  İZSU, Kiraz’ın Başaran, Haliller, Mersinli Dere, Suludere (2), Aydoğdu, Çayağzı, Taşlıyatak mahallelerinde de kuyu açmak için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyor. Mavidere, Tek Bıçaklar, Sırımlı ve İğdeli mahallelerinde açılacak kuyular ile ilgili etüt çalışmaları ise sürüyor.
 
Beydağ susuzluktan kurtuluyor
 
İZSU, Beydağ ilçesinin Karaova Köyü’ndeki  içme suyu kuyusunu geçtiğimiz günlerde devreye aldı.  Eğridere, Kurudere, Çiftlik köylerinde de ilave kuyular açılması için etüt çalışmaları devam ediyor.
 
Ödemiş’te yoğun tempo
 
Ödemiş ilçe merkezinin su sıkıntısını açtığı 7 kuyu ile çözen İZSU, ilçenin mahalleye dönüşen köylerinde de yaşanan su sıkıntısına neşter vuruyor. İZSU ilçede sırayla Kaymakçı (2), Konaklı, Küre, Demircili (2), Işık, Kayaköy, Küçükavulcuk, Birgi, Gölcük, Yeniköy ve Bozcayaka mahallelerinde 15 yeni kuyu açmak için çalışmalara başladı. Ortalama günde 250 metreküp ilave su sağlayacak kuyuların devreye girmesi ile birlikte 2016 yılı yazında bu mahallerde su sıkıntısı artık tarih olacak.

Yayın Tarihi : 05.12.2015 : 09:57

Etiketler : izmir    büyükşehir    belediyesi    ödemiş    beydağ    karaova köyü    birgi    izsu       


Yorumlar

2441
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN