Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Maden Ocağında Çektiği Fotoğraflarla Sergi Açtı

Maden Ocağında Çektiği Fotoğraflarla Sergi Açtı
Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü’nde İş Yeri Hekimliği yapan Ebru Sargın Koca, maden ocağında çektiği fotoğraflarla sergi açtı.

 

Ebru Sargın Koca’nın, ’4 Aralık Dünya Madenciler Günü’ kapsamında açtığı, 49 fotoğraftan oluşan, ’Kozlu madencileri yer üstüne çıkış’ konulu fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü. Tekel Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki serginin açılışını Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir ve Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı yaptı. Pratisyen hekim Ebru Sargın Koca’nın, mesaisinin ardından maden ocağından çıkan madencilerin fotoğraflarının yer aldığı sergi 13 Aralık’a kadar açık kalacak.
 
Ebru Sargın Koca, 10 yıl pratisyen hekim olarak görev yaptığı Zonguldak Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nden 2014’de istifa ettikten sonra TTK Kozlu Müessesesi’nde İş Yeri Hekimliği’ne başladığını söyledi. Fotoğraf çekmeye 3 yıl önce başladığını belirten Koca, şöyle dedi:
 
"Kurumda göreve başlayınca bu sergi oluşmaya başladı. Madencileri biliyorduk. İçlerine girmek daha fazla duygu yaşattırdı. O güne kadar dışarıdan bildiğim madencileri çok daha yakından tanıma fırsatı buldum. Onların çalışma şartları, yaşadıkları zorlukları, hüzünleri ve kederleri, zor çalışma şartlarında bile yaşama nasıl sımsıkı tutunduklarına yakından şahit oldum. Bir yandan onların sağlık sorunlarını çözmek için uğraşırken, bir yandan da onları fotoğraflamaya başladım. Böylece ortaya çok geniş bir belgesel fotoğraf arşivi çıktı. Bu sergiyi 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde açmak çok anlamlı oldu."

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 16:36

Etiketler : Çalıştığı    Maden    Ocağında    Çektiği    Fotoğraflarla    Sergi    Açtı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2581
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN