Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Samsun Anadolu Lisesi Mezunu Profesörler Bir Araya Geldi

Samsun Anadolu Lisesi Mezunu Profesörler Bir Araya Geldi
Samsun Anadolu Lisesi okul idaresi, 60’ncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında okullarından mezun olup profesör olan eski mezunlarını bir araya getirip öğrencilerle buluşturdu.

 

Türkiye’nin ilk 6 maarif kolejinden biri olarak 1955 yılında kurulan Samsun Anadolu Lisesi, kuruluşunun 60’ıncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Bu etkinlikler içerisinde en büyük ilgi ise koleji bitirip profesör olan eski mezunların bir araya gelmesi oldu. İlk olarak okul bahçesinde gezip eski günleri anan mezun profesörler, daha sonra okul kantininde sıraya girip yemek aldı. Yaklaşık 40 mezun profesörün katıldığı etkinlikte sınıflara girerek öğrencilerle sohbet eden eski öğrenciler, hem anılarını, hem de kariyerlerini öğrencilerle paylaştı.
 
Etkinliğe katılan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fatih Bora, "1970 yılında Samsun Maarif Koleji adıyla mezun olduğum okulumuzu arkadaşlarımızla beraber ziyarete gelmiş durumdayız. İyi günlerimiz de oldu, kötü günlerimiz de. Ama o günleri hep büyük bir manevi hazla hatırlıyoruz. Sınıflarımıza çıktık. 10-G sınıfına giderek oradaki öğrencilerle sohbet ettik. Gülücüklerle de öğretmenimize teşekkür edip sınıftan ayrıldık" dedi.
 
Geçen yıl gerçekleşen kutlama etkinliklerinde şair ve yazar mezunları bir araya getirdiklerini ifade eden Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, "Bu yıl ki temamız profesör olan mezunlarımızdı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında okulumuzdan mezun olup faaliyet gösteren profesörlerimizi okulumuza davet ettik. Kendileri bugün bizlerle beraberler. Sınıflara girip öğrencilerle de bir araya geldiler. Aynı zamanda da öğrencilerimize bir özgüven kazandırmak için bu etkinliği gerçekleştirdik" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 16:14

Etiketler : Samsun    Anadolu    Lisesi    Mezunu    Profesörler    Bir    Araya    Geldi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5039
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN