Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dilovası’nda ’Kömür Soluyoruz’ Eylemi

Dilovası’nda ’Kömür Soluyoruz’ Eylemi
Kocaeli’nin Dilovası İlçesi’nde yaklaşık 200 kişi, kömür tozu soludukları için hastalandıklarını öne sürerek, Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin mahallelerinden kaldırılması için eylemyaptı. Öfkelenen kadınlar organize sanayi bölgesinin girişindeki binayı taşlayıp, kapısını tekmeledi.

 

Turgut Özal Mahallesi’nde yaşayan çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 200 kişi, bugün öğle saatlerinde mahallelerinde bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin önüne yürüdü. Öfkeli kalabalık organize sanayi bölgesinin kapısını tekmeleyerek, güvenlik görevlilerinin bulunduğu binayı taşladı. Binanın camları kırılırken, olay yerindeki polisler önlem aldı. Kömür tozu soludukların, çocuklarının ve kendilerinin hastalandığını belirten kalabalık, yetkililerle görüşmek istedi.
 
YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜLER
 
Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi yetkilileri vatandaşların görüşme isteğini kabul etti. Bir grup vatandaşla görüşen Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kurt vatandaşların taleplerini dinledi. Sanayi bölgesinden yükselen kömür tozlarının evlerine dolduğunu, kömür tozu solumaları nedeniyle çocuklarının ve kendilerinin hastalandığını söyleyen vatandaşlar, organize sanayi bölgesinin mahallelerinden kaldırılmasını istedi. Tolga Kurt ise organize sanayi bölgesinin kaldırılabilmesi için Bakanlar Kurulu kararı alınması gerektiğini belirterek, çevre sağlığı yönünden yasal yükümlülükleri yerine getirdiklerini, önlemleri daha da arttıracaklarını söyledi.
 
Görüşmenin ardından dışarı çıkanlar sanayi bölgesinin önünde bekleyenlere bilgi verdi. Sanayi bölgesinin önünde bulunanlar bir süre oturma eyleminde bulunurken, organize sanayi bölgesi mahallelerinden kaldırılana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 16:14

Etiketler : Dilovasında    kömür    Soluyoruz    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4885
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN