Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tatil Beldesi İnkum Sahilinde Atık Kirliliği

Tatil Beldesi İnkum Sahilinde Atık Kirliliği
Bartın’ın tatil beldesi İnkum’da, dalgaların etkisiyle sahile vuran atıklar kirliliğe yol açtı. Bartın Irmağı’nın denize döküldüğü bölgeye 100 metre uzaklıktaki sahilde televizyon, araç tamponu ve diğer evsel atıkların yanında inek leşi de bulunması dikkat çekti.

 

Sağanak yağmurla birlikte su seviyesi yükselen Bartın Irmağı’nın getirdiği atıklar, dalgaların etkisiyle ırmağın döküldüğü bölgenin yakınındaki İnkum Sahili’ne vurdu. 3 kilometrelik sahil şeridindeki atıklar kirliliğe yol açtı. Sahildeki atıklar arasındaa plastik maddeler, ağaç ve odun parçaları, televizyon, otomobil tamponu ve yedek parçaları, diğer evsel atıklar ile tıbbi atıkların yanında inek leşi de bulunması dikkat çekti. Yaz aylarında yüzlerce kişinin denize girdiği sahildeki kirlilik tepki çekti.
 
İnkum’da oturan Bartın Pedaldaşlar Derneği Başkanı Ümit Bakay, sahildeki kirliliğin fotoğraflarını Facebook hesabında paylaşıp, "Yıllardır İnkum sahilinde bu kadar çöp birikti. Çöp yığınlarının içinde ne ararsanız var. Ölü inek bile var. İlk kez bir televizyonu sahile vurmuş olarak gördüm. Hayatımda ben böyle bir manzarı ile karşılaşmadım" yazdı.
 
Tatil beldesinde yaşayan Erkan Hızoğlu da "Bartın Irmağı’ndan gelen çöpler dalgayla sahile vuruyor. Biz bu manzarayı zaman zaman yaşıyoruz. Ama ilk kez bir televizyonun sahile vurduğunu gördüm. Bu manzanın artık değişmesi gerekir. Yetkililer çözüm bulsun. Burada insanlar yazın denize giriyor. Şimdi hayvan leşleri var" dedi.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 16:06

Etiketler : Tatil    Beldesi    İnkum    Sahilinde    Atık    Kirliliği    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8752
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN