Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Didim’de Parka Hipokrat Heykeli

Didim’de Parka Hipokrat Heykeli
Aydın’ın Didim İlçesi Çamlık Mahallesi’nde bulunan Çamlaraltı Parkı’na Yunan heykeltıraş Antonis Chatzımıchail tarafından üç ayda tamamlanan Hipokrat heykeli yerleştirildi.

 

Didim Belediyesi tarafından geçen yıl düzenlenerek modern hale getirilen Çamlaraltı Parkı’na, tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat’ın heykeli konuldu. Yunan heykeltıraş Antonis Chatzımıchail tarafından üç ayda tamamlanan heykelin açılışı, Yunanistan’ın Kos adasından gelen konukların katılımıyla yapıldı. Heykelin açılış törenine Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, Didim Belediye Meclisi üyeleri Ali Çağlar ve Sinan Ceyhan, Didim Rotary Kulübü Başkanı Serkan Demirbaş, Didim Rotaract Kulübü Başkanı Serkan Bayar, Didim Rotary Kulübü’nün davetlisi olarak ilçeye gelen Kos Rotary Kulübü Başkanı Tasos Spirou ile Kos’tan gelen konuklar katıldı.
 
AYNI HEYKELİ KOS ADASI’NA DA YAPACAK
 
Hipokrat heykelinin aynısının Kos adasına da yapacağını belirten Yunan heykeltıraş Antonis Chatzımıchail, kardeşlik ve birlik mesajları verdi. Kos Rotary Kulübü Başkanı Tasos Spirou da heykeli Didim’e armağan ettiklerini vurgulayarak "Didim manaca ikiz kardeş anlamına geliyor. Bu çerçevede birini Didim’e koyup, diğerini de Kos adasına koymayı düşünüyoruz. Bizlere gösterilen misafirperverliğe çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
BAŞKANDAN TEŞEKKÜR
 
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise verilen hediyenin çok anlamlı olduğunu kaydederek, "Bu tür anlamlı bir hediyeyi bize verdikleri için Koslu dostlarımıza teşekkür ediyorum. Aynısını Kos’a koyma fikirleri de çok güzel, emeklerine sağlık. Beraberliğin devam etmesi her iki toplum yararına. Ben Didim halkı adına kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 15:51

Etiketler : Didimde    Parka    Hipokrat    Heykeli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7765
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN