Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göztepe Engelliler Günü’nde İşbirliği İmzaladı

Göztepe Engelliler Günü’nde İşbirliği İmzaladı
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haftasında işbirliği anlaşması imzaladı.

 

Gürsel Aksel Tesisleri’ndeki protokol törenine engelli Göztepe taraftarı Zeki Sergen Hasçetin de katıldı. İki taraf arasında imzalanan anlaşmaya göre Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi kapsamında zihinsel engelli bireyler ile Göztepe’nin altyapı sporcularının katılımıyla 9 karma takım kurulacak. Projeye İzmir’deki 54 özel sporcu ile 32 altyapı futbolcusu katılacak.
 
Proje kapsamında takımlar birlikte antrenman yapıp turnuvaya katılacak. Altyapı futbolcuları ve engelli sporcular birbirlerini tanıyıp arkadaşlık kuracak, temelde birbirlerinden farkları olmadığını yaşayarak öğrenecek.
 
Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Civelek "Temel amacımız, toplumda zihinsel engellilere karşı önyargının kırılmasıdır. Göztepe’ye projeye yaklaşımı için teşekkür ediyoruz" dedi. Başkan Sepil ise zihinsel engelli sporcuların topluma kazandırmayı amaçlayan projenin bir parçası olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.
 
 

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 15:31

Etiketler : Göztepe    Engelliler    Gününde    İşbirliği    İmzaladı    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9090
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN