Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Emniyet Müdürü Hastaneye Kaldırıldı

Bir Emniyet Müdürü Hastaneye Kaldırıldı
İzmir merkezli 16 ilde ’askeri casusluk’ adıyla bilinen, gizli bilgi ve belge bulundurma davasındaki sanıklar hakkında sahte delil ürettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 17 şüphelinin işlemleri devam ediyor. ’Pararel yapı’ operasyon kapsamında yakalanan 1 şüpheli ise hava muhalefeti nedeniyle Van’dan getirilemedi. Gözaltındaki polislerden 4’üncü sınıf emniyet müdürü H.A. rahatsızlanınca ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun talimatı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından dün, İzmir merkezli olarak Ağrı, Antalya, Bingöl, Eskişehir, İstanbul, Kilis, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Muğla, Niğde, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ve Van’da ’pararel operasyonu’ yapıldı. Toplam 25 kişi hakkında gözaltı kararının verildiği operasyon kapsamında aralarında dönemin Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürü H.A. ve dönemin Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Büro Amiri M.E.Ç., başkomiser, komiser ve polis memurlarının da bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 17’si Yeşilyurt Semti’ndeki emniyet hizmet binasına getirilirken, Van’daki 1 şüpheli hava muhalefeti nedeniyle kente getirilemedi.
 
’Askeri casusluk’ adıyla bilinen, gizli bilgi ve belge bulundurma davasındaki sanıklar hakkında sahte delil üretmekle suçlandıkları öğrenilen şüphelilerden bazılarının avukatı Muzaffer Akyol şu bilgileri verdi:
 
"İfadelerin alınmasına devam ediliyor. Benim müvekkilim emniyette susma hakkını kullandı. Savcılıkta ifade verecek. Çünkü yaklaşık 10 gün müvekkilimin bilgisine başvurulmuştu ve tanık sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Aynı şeyler sorulacaktı, biz isnat edilen suçlamayla ilgili delillerin ne olduğunun bize gösterilmesi gerektiği kanaatinde olduğumuzdan burada ifade vermedik. Sorular önceki operasyondakine benziyor. İddia olunan FETÖ/PDY ile ilgili sorular var. Devam eden askeri bilgi belge bulundurma dosyasında dönemin Cumhuriyet Savcısı’nın denetim ve gözetimi altında yapılan işlemlerin usule aykırı olduğu iddiası ile oradaki şüphelilerin ev aramalarında usulsüzlük yapıldığı iddiaları soruluyor. Burada yapılan bir hukuksuzluk var. Devam eden bir dosyada 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi bir usulsüzlük olduğunu tespit edecek olursa yargılama sonucunda, şüpheliler beraat eder, daha sonra usule uygun olarak ihbarda bulunup ilgililer hakkında soruşturma başlatılırdı. Ama burada sayın soruşturma savcısı, daha önce meslektaşı tarafından iddianamesi hazırlanmış ve yargılaması devam eden bir dosyada soruşturma yapıyor. Bu hukuksuzluğun sona ermesi için özellikle yüksek yargı mensuplarına sesleniyoruz. Susmayın, çünkü yarın birileri size ’Bugün yapılan hukuksuzluk karşısında sustu’ diyecekler. Buradaki insanların delilleri karartmaları gibi bir durum söz konusu değil çünkü görevlerinden uzaklaştırılmışlar, burada onlara eziyet ediliyor. Bu kişiler her şeylerini bu millet, bu vatan için vermişlerdir. Artık birilerinin çıkıp buna son verme zamanı geldi diye düşünüyorum."
 
BİR ŞÜPHELİ RAHATSIZLANDI
 
Bu arada, şüphelilerden 4’üncü sınıf emniyet müdürü H.A.’nın kalbindeki bir rahatsız nedeniyle fenalaşması üzerine emniyet binasına sağlık ekibi çağırıldı. İlk kontrolün ardından H.A., ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan H.A.’nın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 15:13

Etiketler : Paralel    Yapı    Operasyonunda    Gözaltındaki    Bir    Emniyet    Müdürü    Hastaneye    Kaldırıldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7854
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN