Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hukuk Fakültesi Önünde Tahir Elçi Eylemi

Hukuk Fakültesi Önünde Tahir Elçi Eylemi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde basın açıklaması yapan grup, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldüğü olayının aydınlatılmasını istedi.

 

Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Hukuk Fakültesi önünde toplanan üniversite öğrencileri, Eğitim Sen üyeleri ve Eskişehir Barosu avukatlarından oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grup  ’Hepimiz Tahir Elçi’yiz. Öldürmekle bitmeyiz’ yazılı pankart açarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Meral Gürbüz, şunları söledi:
 
"Tahir Elçi’nin katledildiği olaya ilişkin maddi gerçeğin açığa çıkarılmasını umuyoruz ama ne yazık ki hukukçular olarak bu konuda kuşkularımız var. Bu kuşkular geçmiş deneyimlerimize dayanıyor. Kamuoyuna mal olmuş aydınların katillerin hiçbir olayda bulunamaması artık olağan hale gelen cezasızlık anlayışını pekiştiriyor. Ancak şu haliyle bile bu olayın siyasi sorumlularının olduğu tıpkı Suruç, Diyarbakır ve Ankara katliamlarındaki gibi ortadadır. Biz hukukçular olarak hakikatin açığa çıkarılması için tüm mahkeme süreçlerini takip edeceğimizi, artık ölümlerin yaşanmaması için barışa taraf olduğumuzu belirtiyoruz."
 
Yapılan konuşmaların ardından Tahir Elçi için bir dakikalık saygı duruşunda bulunanan grup, çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 15:09

Etiketler : Hukuk    Fakültesi    Önünde    Tahir    Elçi    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1139
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN