Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Narlıdereli Kadınların 81. Yıl Kutlaması

Narlıdereli Kadınların 81. Yıl Kutlaması
Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını tanımasının 81 yılı sebebiyle bir etkinlik düzenledi.

 

 
Avrupa ülkelerinde daha önce seçme ve seçilme hakkı elde eden Türk kadını, bu hakkı ona tanıyan Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Narlıdere’de de bir araya geldi. Narlıdere Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene; sivil toplum kuruluşlarının kadın yönetici ve üyeleri, CHP Kadın Kolları başkan ve yöneticileri ile kadınlara destek veren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Cafer Esen ve Narlıdereliler katıldı.
 
Başarılı ve tarihte önemli izler taşıyan örnek Türk kadınlarının resimleri taşıyan kadınlar, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Günün anlam ve önemini belirten şiirler, konuşmaların ardından Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur kısa bir konuşma yaptı. Her türlü zorlama ve şiddete karşı tek yapılması gerekenin örgütlenmek olduğunu ifade eden Batur, "Yıllar öncesinden günümüzü gören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türk kadınına hak ettiği değeri çağdaş denilen Avrupa ülkelerinden bile önce vererek kadının önemini açıkça ifade etmiştir. Fakat günümüzde hayatın her alanında kadın geri planda bırakılmaya çalışılmaktadır. Hatta hükümet, kadını sosyal hayattan uzak, evde tutmak için çeşitli politikalar üretmektedir. Bize göre kadın sosyal hayatın içinde, her türlü mücadelenin tam da ortasında olmalıdır. Kadının yeri tam olarak yanımız olmalıdır. CHP genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı kadın kotası da CHP’nin kadına bakış açısını çok net bir şekilde yansıtmaktadır. Mensubu ve Belediye başkanı olmaktan gurur duyduğum CHP, Kadın ve erkeklerin hayatın her alanında söz, yetki, karar ve politika üretim mekanizmalarında eşit temsil edilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu vesile ile kadının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 81. yıldönümü en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 15:05

Etiketler : Narlıdereli    Kadınların    Yıl    Kutlaması    Bölge   


Yorumlar

3149
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN