Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


7.5 Saatlik Operasyonla Kurtarıldı

7.5 Saatlik Operasyonla Kurtarıldı
Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi Develi Mahallesi Zilpınar deresinde baraj kapaklarının açılması nedeniyle adacıkta mahsur kalan 5 kişi ile 170 keçi Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama ve Kurtarma ekibinin 7.5 saat süren çalışması ile kurtarıldı.

 

Merkez Sur İlçesi’ne 43 kilometre uzaklıkta bulunan Develi Mahallesi Zilpınar deresinin suları, Dicle barajı kapaklarının açılması ile aniden yükseldi. Suların yükselmesi ile suyun içindeki adacıkta 5 kişi ile 170 keçi mahsur kaldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine giden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibi, 7.5 saatlik çalışmanın ardından botlarla 5 vatandaş ve 170 keçiyi bulundukları adacıktan aldı.
 
Olumsuz hava şartları ve su debisinin sürekli yükselmesine rağmen ekipler bot ile önce vatandaşları, ardından da keçileri kıyıya çıkardı. Kurtarılan vatandaşlar, Sualtı Arama ve Kurtarma ekibine teşekkür etti.
 
 

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 14:46

Etiketler : Adacıkta    Mahsur    Kalan    Kişi    İle    Keçi    Saatlik    Operasyonla    Kurtarıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9492
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN