Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Bin 650 Arı Kovanı Dağıtıldı

3 Bin 650 Arı Kovanı Dağıtıldı
Adıyaman’da, arıcılık ile uğraşan çiftçilere 3 bin 650 kovan dağıtıldı.

 

Kentte düzenlenen tören ile çiftçilere arı kovanı dağıtıldı. Törene katılan Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, kentte özellikle organik balının üretilmesi noktasında büyük çaba gösterdiklerini ifade etti. Son yıllarda organik tarımı geliştirme noktasında ciddi çaba gösterdiklerini anlatan Alan, şunları kaydetti:
 
"Bu kapsamda bu yıl biz yaklaşık 3 bin 650 tane organik kovan dağıtımını gerçekleştirdik. Bugün de burada 35 tane çiftçimize 30’ar tane kocan dağıtmış olacağız. Bin 50 kocanın dağıtımını yapmış olacağız. Bu kovanlarla birlikte ana arı, petek ve organik ilaç ile bir yıllık sertifikasyon ücretlerini karşılamış olacağız. Bizim burada hedefimiz Adıyaman’da bademi geliştirirken, bademin gelişmesine ciddi katkı sağlayan arıcılığı da beraberinde geliştirmek."
 
Adıyaman Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Öztürk ise destekten dolayı teşekkür ederek, "Bu projelerle hem arıcımıza organik arı sertifikası vereceğiz hem organik bal ile ilgili bilgi vereceğiz hem de bu kovanlarla polen üretimine başlayacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 14:19

Etiketler : Adıyamanda    Çiftçilere    Bin    Arı    Kovanı    Dağıtıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4122
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN