Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Minik Ecrin İçin Seferber Oldu

Minik Ecrin İçin Seferber Oldu
Hakkari’de İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle yolu kapanan Armutdüzü Köyü’nde mahsur kalarak hastaneye götürülmeyi bekleyen 1.5 yaşındaki Ecrin Temel için seferber oldu. Minik Ercrin yaklaşık 2 saat süren zorlu bir yolculuğun ardından hastaneye götürüldü.

 

Kent merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Armutdüzü köyünde yaşayan Temel ailesinin 1.5 yaşındaki çocukları Ecrin Temel hastalanınca, yakınları 112 çağrı merkezini arayarak yardım istedi. Bunu üzerine de yüksek ateşi bulunan Ecrin’in durumu Hakkari Valiliğine iletildi. Valiliğin talimatları doğrultusunda harekete geçen İl Özel İdaresi ekipleri, bölgeye giderek köye ulaşmaya çalıştı. Ambulansın gidemediği köy yolunda yoğun kar yağışı altında zorlu bir çalışmanın ardından İl Özel İdaresi ekibi arazi tipi araçla, yola çıkabildi. Ancak arazi tipi araç da ancak köyün 2 kilometre yakınına kadar gidebildi.
 
Köyün yakınlarında yakınlarınca getirilen minik Ecrin’i ailesinden alan ekipler, yine zorlu bir yolculuğun ardından Hakkari-Van karayolunda bekleyen ambulansa Ecrin’i ulaştırdı. Ardından ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ecrin’in tedavisinin yapıldığı belirtilirken, yakınları yetkililere teşekkür etti.
 
Ecrin’in amcası Turgut Temel, yollarının engebeli ve uçurumlu olduğu için karla mücadelenin tehlikeli ve zorlu olduğunu, bu nedenle 2 kilometre yürüyerek Ecrin’i araçların bulunduğu noktaya kadar taşıdıklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 13:54

Etiketler : Hakkaride    Karla    Mücadele    Ekipleri    Minik    Ecrin    İçin    Seferber    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5634
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN