Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Madencilere İş Ve Aş Sözü

Madencilere İş Ve Aş Sözü
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, hiçbir maden işçisinin işsiz ve aşsız kalmayacağı, kendilerinin ve ailelerinin mağdur bırakılmayacağını sözünü verdi.

 

Madenciliğin zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu vurgulayan Selçuk Özdağ, yerin altında çalışan maden işçilerinin dayanışma ve çalışma azmi ortaya koyduklarını ifade etti. 4 Aralık Madenciler Günü’nde başta Soma maden şehitleri olmak üzere tüm maden şehitlerini rahmetle andığını kaydeden Özdağ, "Madencilik sektörünün hak ettiği yeri bulması için hükümetimiz büyük gayret gösteriyor. İş güvenliği konusunda gerekli adımları attık, atmaya da devam edeceğiz. 2014 yılında yaşanan elim kaza sonrası sıkıntıların yaşandığı Soma’da yeni kömür ocakları açılıyor. Demir Export tam verimli olarak 1000 kişiye istihdam sağlayacak. Vatandaşlarımız bize inansınlar, inşallah Soma’da işsizlik olmayacak" dedi.
 
"SOMA İÇİN SÖZÜMÜZÜN TAKİPÇİSİYİZ"
 
Soma faciası için Başbakanlık tarafından oluşturulan AFAD hesabında 46.5 milyon lira toplandığını ve 301 maden şehidinin yakınlarına 156 biner lira dağıtıldığını kaydeden Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Soma’da, Ermenek’te yaşanan maden kazasının ardından olduğu gibi her maden kazasından sonra madenlerin kapatılmasını isteyenler olacaktır. Ancak madenlerin kapatılması çözüm değildir. Gelişmiş ülkelerde en güvenilir yöntemlerle nasıl maden çıkarılıyorsa, aynı yöntemle madenlerimiz çıkarılmalıdır. Gerekleri yerine getirmeyenlerin gözünün yaşına bakılmamalı, ama madenciliği yok etmek üzerine kurulu bir kısır düşünceye de kapılmamak zorundayız. Soma’da yaşanan maden kazasının ardından Ak Parti iktidarı olarak mağduriyetlerin giderilmesi için her şeyi yaptık ve ne söz vermişsek onun arkasındayız. Biliyoruz ki tüm mesleklerin kendine has bir zorluğu ve özelliği vardır ama dünyanın en zor mesleği hiç kuşkusuz madenciliktir. Bu kadar zor bir mesleği icra eden maden işçilerimizin özlük ve sosyal haklarını savunmak, refah seviyelerini yükseltmek ise başlıca görevlerimiz arasındadır."

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 13:53

Etiketler : Ak    Partili    Özdağdan    Madencilere    İş        Sözü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3060
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN