Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bağışlanan Organları 3 Kişiye Hayat Verdi

Bağışlanan Organları 3 Kişiye Hayat Verdi
Bursa’da beyin kanaması geçiren ve tedavi gördüğü  Çekirge Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 63 yaşındaki Ü.T.’nin bağışlanan organları 3 hastanın yaşama tutunmasını sağladı.

 

Bursa’da yaşayan ve yüksek tansiyon hastası olan Ü.T. adlı kadın, salı günü rhatsızlanınca  Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Ü.T., yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorların tüm çabasına karşın beyin ölümü geçrekleşen 3 çocuk annesi Ü.T.’nin yakınları hastane yönetimin organların bağışlanması teklifini kabul etti. Bunun üzerine Ü.T.’nden alınan karaciğer ile iki böbreği Bursa’da organ bekleyen hastalara nakledildi.
 
Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Kayhan Sonkur, "Arkadaşlarımız organ bağışı konusunda çok başarılı. Bizler de idare olarak elimizden gelen her desteği veriyoruz. Türkiye’de şu anda çok iyi bir noktadayız. İnşallah yıl sonuna kadar daha iyi bir noktaya geleceğiz" diye konuştu. 
 
 

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 13:20

Etiketler : Beyin    Ölümü    Gerçekleşen    Kadının    Bağışlanan    Organları    Kişiye    Hayat    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6313
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN