Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi

Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi
Dün etkili olan kar yağışının durmasının ardından Van, Hakkari ve Bitlis’te kapalı olan yerleşim birimlerini yollarını açılması için karla mücade elekipleri çalışmalarına başladı.

 

 
Dün etkili olan kar yağışının durmasının ardından Van, Hakkari ve Bitlis’te kapalı olan yerleşim birimlerini yollarını açılması için karla mücade elekipleri çalışmalarına başladı. Van’da kapalı olan 756 mahalle, Bitlis’te kapalı olan 183, Hakkari’de ise kardan kapalı olan 20 köy ve 50 mezranın yolunun açılması için yoğun bir çalışma yürütülüyor.
 
Kar yağışını durmasıyla birlikte kent merkezlerindeki karların taşınması için de çalışmalara başlandı. Belediye karla mücadele ekipleri, merkez ve mahallerdeki karları belirli noktalara taşıyıp, buradan da kamyonlara yükleyerek şehir dışına çıkarıyor. Hakkari Belediyesi yetkilileri, çalışmalarına kar yağışının durduğu gece saatlerinden itibaren başladıklarını bugün geç satlere kadar da çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.
 
Kar kalınlığının yarım metreyi aştığı, tek katlı evlerin ve park halindeki araçların da adeta kara gömüldüğü Bitlis ve Van’ın Başkale ilçesi’nde ise belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışması yapıyor. Bir çok mahalle yolunun kapalı olduğu Başkale’de karla mücadele ekipleri de yoğun bir çalışma yürütüyor.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 13:00

Etiketler : Doğuda    Kar    Hayatı    Durma    Noktasına    Getirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3152
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN