Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sürücüye 15 Yıl İstemi

Sürücüye 15 Yıl İstemi
Adana’da kullandığı servis minibüsü ile geri manevra yaparken 6 aylık hamile 37 yaşındaki Yeşim Işık’ın ölümüne neden olan 43 yaşındaki Altan Bulut hakkında 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

Merkez Sarıçam İlçesi’nin Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan bir kız çocuğu annesi Yeşim Işık, geçen 8 Ekim’de misafirliğe gelen 36 yaşındaki Ümit Aybar’ı yolcu etmek için Atatürk Caddesi’ne çıktı. Bu sırada 01 S 2761 plakalı servis minibüsü ile işçi taşıyan Altan Bulut, bir işçiyi almayı unutunca hızla geri geri gittiği sırada Yeşim Işık ile Ümit Aybar’a çarptı. Aybar’ın hafif yaralandığı kazadan sonra Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yeşim Işık, karnındaki bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti. Yeşim Işık gözyaşları arasında toprağa verilirken, sürücü Altan Bulut tutuklandı.
 
TRAFİK KANUNUNA UYMADI
 
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Savcı, sürücü Altan Bulut’un Karayolları Trafik Kanunu’nun ’bağlantı yollarında ve tek yönlü yollarda sürücülerin duraklama ve park etme manevrası dışında geri gitmelerini yasaklayan’ kurala aykırı davrandığını belirtti. Ayrıca servis şoförlerinin profesyonellikleri gereği diğer sürücülere göre daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çeken Savcı, "Yeşim Işık’ın kafasını arabada çarptığı yerinin kırılmış olması, buna bağlı olarak çarpma şiddetinin yüksekliği ve aracın manevra hızı nazara alındığında bilinçli taksirle olayın meydana geldiği anlaşılmıştır" ifadelerini kullandı. Savcı, Altan Bulut hakkında taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. İddianame 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken yargılama önümüzdeki günlerde başlayacak.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 11:52

Etiketler : Hamile    Kadının    Ölümüne    Neden    Olan    Sürücüye    Yıl    İstemi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7219
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN