Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğu’da Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi

Doğu’da Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi
Van Hakkari ve Bitlis’te 2 gündür etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Araçlar kara gömülürken 1009 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Kar nedeniyle Van genelinde okullar da tatil edildi.

 

Van’da dünden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Van il merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi aştı. Birçok araç yollarda mahsur kalıp, kara gömülürükken, vatandaşlar kar ve tipide yürüyerek evlerine ulaşabildi. Van’da 756 mahallenin yolu da kardan dolayı ulaşıma kapandı. Kent genelinde okullar bir gün süreyle tatil edilirken, kamu kuruluşlarında çalışan hamile ve özürlülere idari izin verildi.
 
BİTLİS’TE EĞİTİME KAR ENGELİ
 
Bu arada, karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bitlis’te ise kar 183 köyün yolunu ulaşıma kapattı. Güroymak İlçesi’nin tamamında, Ahlat İlçesi’nde ise taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi. Hakkari’de ise 20 köy ile 50 mezranın ulaşımı kesildi. İl Özel İdaresi ve belediye karla mücadele ekipleri yolları açmak için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 11:17

Etiketler : Doğuda    Kar    Hayatı    Durma    Noktasına    Getirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7203
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN