Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gözaltına Alınanlar Doktor Kontrolünden Geçti

Gözaltına Alınanlar Doktor Kontrolünden Geçti
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, kurdukları dernekler ile özgeçmişlerini topladıkları kişileri resmi kurum ve kuruluşlara yerleştirdiği öne sürülen ’paralel yapı’ üyesi 11 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar bu sabah doktor kontrolünden geçirildiler.

 

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ’paralel yapı’ soruşturması kapsamında savcılıktan alınan izin ile Uludağ Kariyer Derneği’ni takibe aldı. Polis, burada görev yapanların okullar, dershanelerden belirlenen kişilerin özgeçmişini toplayıp bu kişileri daha sonra usulsüz bir şekilde askeriye, polis ve resmi kuruluşlara yerleştirdiğini tespit etti.
 
Bunun üzerine polis dün düzenlediği eş zamanlı operasyonda derneğin yöneticisi olan S.K. ile V.B., O.T., B.G., F.Ç., T.B., Z.D., T.A. H.T. A.E ile B.H.’yi gözaltına aldı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalar ile incelenen bilgisayarlarında 10 bine yakın kişinin özgeçmişi bulundu. Bu birimin ‘Fethullah Terör Örgütü’nün Bursa’daki insan kaynaklarını oluşturduğunu söyleyen yetkililer, "Bunlar kendilerine yarayan kişiler ile görüşüp konuşuyorlar. Kendilerine yakın olanı bir şekilde resmi kurumlara yerleştiriyorlar. Bu zamana kadar bir çok kişiyi adliye, polis, askeriye gibi kurumlarda iş başı yaptırdılar. incelememiz devam ediyor. Derneğin kurucusu olan ve halen yurt dışında bulunan N.U’nun işe kendilerine yakın olan kişileri bir birleriyle tanıştırıp evlendiriyorlar" dedi.
 
Sorgulamaları devam eden zanlılar bu sabah erken saatlerde doktor kontrolünden geçirilmesi için Çekirge Devlet HAstanesi’ne götürüldüler. İfadeleri alınacak zanlılar daha sonra terör örgütü üyesi olmak suçundan adliyeye çıkartılacak.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 11:14

Etiketler : Bursada    paralel    Yapı    Operasyonunda    Gözaltına    Alınanlar    Doktor    Kontrolünden    Geçti    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5537
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN