Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Minik Evin’e Estetik Operasyon

Minik Evin’e Estetik Operasyon
Suriye’nin Kamışlı bölgesindeki iç savaşta yüzü ve vücudunun büyük bölümü yanan 5 yaşındaki Evin Hacıibrahim’in getirildiği Antalya’da tedavi süreci başladı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, ilk olarak, nefes almakta zorlanan minik Evin’in burun delikleri açıldı.

 

Suriye’nin Kamışlı bölgesinde şiddetli çatışmaların yaşandığı 2013 yılında, atılan bombaların düştüğü evde Menal Hacıibrahim ölürken, o tarihte 3 yaşında olan kızı Evin Hacıibrahim yaralandı. Vücudunun büyük kısmı ile yüzünün tamamı yanan Evin ve babası Rezzan Hacıibrahim, Batman’a sığındı. Evin’i tedavi ettirmek için Malatya, Adana ve Batman’daki hastanelerde 5 kez ameliyat ettiren Rezzan Hacıibrahim, sonrasında Antalya’ya geldi. Önce özel bir hastaneye götürülen minik Evin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.
 
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan tarafından muayene edilen Evin’e ilk operasyon yapıldı. Minik Evin’in burun deliklerinin kapalı olduğunu, nefes almakta zorlandığı için önemli gördükleri ilk operasyonu burun bölgesine yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Ömer Özkan, "Evin’in yaşadığı acı olay sonrasında burnunda da ağır hasar oluşmuş. O nedenle nefes alamıyordu. Acil gördüğümüz için ilk operasyonu burun ve alın aralığı kapalı olduğu için bu bölgeye yaptık. Yaklaşık 2 saat süren operasyonda sorun yaşanmadı ve odasında takiplerini sürdürüyoruz. Bir dizi ameliyat daha yapmamız gerekiyor. Bu ameliyatlar için zaman gerekiyor. İlerleyen zaman içinde yüz bölgesine de müdahalelerimiz olacak. Evin için bundan sonra daha iyi gelecek tüm girişimlerde bulunacağız" diye konuştu.
 
Evin’in son operasyondan sonra en az üç aylık iyileşme sürecini başarıyla geçirmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Özkan, "Yaklaşık iki yıl önce meydana gelen olay sonrasında geçirdiği 5 operasyon başarılı. Bundan sonra yapılması gereken işlemler hastayı daha konforlu bir yaşama kavuşturmak adına gerçekleştirilecek. Yaklaşık üç ay sonra yüzüne deri nakilleri yapabileceğiz. Bunun için de en az 2-3 operasyona ihtiyaç var" dedi.
 
Kızına yapılan ameliyatın başarılı geçtiğini söyleyen Rezzan Hacıibrahim, "Evin artık daha rahat nefes alacak. Alın bölgesine de operasyon yapıldı. Kızım daha iyi olacak" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 04.12.2015 : 11:10

Etiketler : Savaşta    Yüzü    Yanan    Minik    Evine    Estetik    Operasyon    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9422
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN