Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Toplantının Ardından İlk Açıklama

Toplantının Ardından İlk Açıklama
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştükten sonra açıklamalarda bulundu.

 

ÇAVUŞOĞLU: İLK GÖRÜŞMEDE SORUNLAR AŞILDI DEMEK DOĞRU OLMAZ
 
Çavuşoğlu "İlk görüşmede sorunlar aşıldı demek doğru olmaz" dedi. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) Bakanlar Toplantısı'na katılmak üzere Belgrad'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.
 
Belgrad’da AGİT zirvesine katıldıktan sonra Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşen Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:
"İki Dışişleri Bakanlığı’nın olgunluğuna yakışır bir şekilde görüşme tamamlandı.”
“Olayın sıcaklığı sürüyor. Üzüntümüzü dile getirdik. Hayatını kaybeden Rus pilot için başsağlığı diledik.”
“Farklı görüşler olması normal, açıklıkla konuştuk. Diyalog kanallarının açık olması açısından önemli. Eminim duygusallık geçtikten sonra aklıselim kazanır”
“İlk görüşmelerde sorunlar aşıldı demek gerçekçi olmaz. İki taraf da gerginliği tırmandırmak istemiyor. Temennimiz mesnetsiz iddialardan vazgeçmeleri”.
“Rusya'ya karşı aldığımız yaptırım kararı yok."
 
 
LAVROV: ''ÇAVUŞOĞLU'NDAN YENİ BİR ŞEY DUYMADIK''
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından uçak konusunda yeni bir şey duymadığını bildirdi.
 
Lavrov gazetecilere şu açıklamayı yaptı: "Çavuşoğlu ile ricası üzerine bir araya geldik. Yeni hiçbir şey duymadık. Türk Bakan, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı adımları bir kez daha doğruladı. Tüm normlar çiğnenerek bizim uçağımızın düşürüldüğü ilk günden itibaren söylediklerimizi doğruladık."

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 21:44


Yorumlar

5762
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN