Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocukları Dolandırdı

Çocukları Dolandırdı
İstanbul’da, çocukların futbol oynadıkları parklara giderek kendisini büyük bir kulübün altyapı hocası olarak tanıttıktan sonra performanslarını test etmek için koşu yaptıran, bu sırada emanet olarak aldığı cep telefonu ve cüzdanları çalan Emrullah A. (34) adlı kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Zanlının, yaşları 13 ile 16 arasında değişen 19 çocuğun cep telefonlarını ve cüzdanlarını çaldığı ortaya çıktı. Şüphelinin yaptığı bir dolandırıcılık olayı da güvenlik kameralarına yansıdı.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendisini antrenör olarak tanıtarak ortaokul öğrencilerini dolandıran bir şüpheliyi yakalamak için operasyon başlattı. Aileleri ile birlikte polise başvuran ortaokul öğrencileri B.O. ve M.C., şikayet dilekçelerinde, “Parkta top oynuyorduk. Yanımıza bir adam gelerek büyük bir kulübün altyapı antrenörü olduğunu söyledi. Top oynayışımızı beğendiğini, kulübe alabileceğini söyledi. Ona inandık. Bize dayanıklılık performansımızı görmek için koşu yapmamız gerektiğini söyledi. Cep telefonu ve cüzdanlarımızı emanet olarak ona verdik. Söylediği istikamete koşmaya başladık. Ancak geri döndüğümüzde ortada yoktu. Dolandırıldığımızı anladık dedikleri belirtildi.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, yaptıkları araştırmada, dolandırıcının güvenlik kamerasına yakalandığını tespit etti. Görüntülerde, çocukları farklı yönlere koşturan zanlının, daha sonra koşarak o noktadan ayrıldığı dikkat çekiyor.
 
19 ÖĞRENCİYİ DOLANDIRMIŞ
Polis bu görüntüleri kullanarak zanlının kimliğini tespit etti. Sahte antrenörlük yapan kişinin 34 yaşındaki Emrullah A. olduğu belirlendi. Polisin önceki gün düzenlediği operasyonda Emrullah A. yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen zanlı, benzer şekilde dolandırdığı 19 ortaokul öğrencisi tarafından teşhis edildi.
 
Daha önceden dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan Emrullah A., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 19:49

Etiketler : Çocukları    Futbolcu    Yapacağını    Söyleyerek    Dolandırdı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9403
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN