Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Torbalı’da Engellilere Özel Hizmet Binası

Torbalı’da Engellilere Özel Hizmet Binası
İzmir’in AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, engelli vatandaşların kent merkezine gitmelerine gerek kalmadan birçok sorununu ilçede çözebileceği bir ’Engelli Ek Hizmet Binası’ açılacağını söyledi.

 

 
Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’nde (BKM) düzenlenen programa yaklaşık 2 bin civarında engelli bireyler ve aileleri katıldı. Engelliler için birçok projenin kısa zaman sonra hayata geçeceğini söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, şöyle konuştu:
 
"Tepeköy Mahallesi’nde 250 metrekarelik bir bina, ‘Engelli Ek Hizmet Binası’ olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na tahsis edildi. Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan bu birimde, engellilere dönük evde bakım aylığı bağlanması, engelli kimlik kartlarının çıkarılması, bakıma muhtaç çocuk ve yetişkin engellilerin başvurularının kabulü ve değerlendirilerek ilgili kurumlara yerleştirilmesi, sosyo-ekonomik desteğe muhtaç çocuklu ailelere maddi yardım ve danışmanlık yapılması, şehit ve gazi ailelerinin kimlik kartlarının düzenlenmesi gibi işlemler yapılacak. Böylece bu tür işlemler için İzmir kent merkezine gitmeye gerek kalmayacak. Bu merkezde ayrıca; şiddete uğrayan kadınlarla ilgili başvuruların alınıp ilgili kurumlara aktarılması, Huzur Evi’ne yerleşmek isteyenlerle alakalı başvuruların alınması gibi hizmetler de verilecek.
 
Engelli çocuklarımız için özel olarak dizayn edilmiş oyun parklarının inşasına başladık. ‘Engelsiz Kafe’ olarak bilinen ve engellilerin çalışıp hizmet ettiği, hem para kazanıp, hem sosyal hayata intibaklarının sağlandığı yerler için Torbalı Mahallesi’nde belediyemize ait istasyon kafeteryanın bulunduğu yer uygun görüldü. Çalışmalar başladı, engelli kafeteryamız yakında hizmete açılacak. Subaşı Mahallesi’ndeki ortaokul binası ‘Rehberlik İş ve Eğitim Merkezi’ olarak kullanılacak. Burada engelli çocuklarımızın beceri ve meslek kazanmasına dönük eğitimler verilecek"

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 18:06

Etiketler : Torbalıda    Engellilere    Özel    Hizmet    Binası    Bölge   


Yorumlar

8384
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN