Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Avukatlık Hayali Gerçekleşti

Avukatlık Hayali Gerçekleşti
Dünya Engelliler Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, zihinsel engelli Ayşegül’ün avukatlık hayali Çankırı Barosu tarafından gerçekleştirildi.

 

Zihinsel engelli genç kız Ayşegül Bülbül, çocukluktan itibaren hayali olan avukatlık mesleğini yapmak istediğini üyesi bulunduğu Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’ne bildirdi. Engelli genç kızın bu isteği üzerine Çankırı Barosu ile temasa geçen Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi yetkilileri 3 Aralık günü baroda bir etkinlik düzenledi. Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk’ün de katıldığı etkinlikte Ayşegül ve diğer engellileri makamında kabul ettikten sonra, engellileri avukatlık mesleği hakkında bilgilendirip engellilere avukatlık cübbesi giydirdi.
 
Mahkeme salonlarını da aileleri ile birlikte gezen engelliler böylesi anlamlı bir günde hayallerini sembolik de olsa gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söylediler. Aileleri de bu etkinlik nedeniyle hem Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e hem de Baro Başkanı Erkan Köroğlu’na teşekkür ettiler.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 17:37

Etiketler : Zihinsel    Engelli    Ayşegülün    Avukatlık    Hayali    Gerçekleşti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7968
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN