Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da Engelli Araçları Ücretsiz Tamir Edilecek

Bursa’da Engelli Araçları Ücretsiz Tamir Edilecek
Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi Belediyesi, engelli araçlarını ücretsiz tamir edecek. Alaattinbey hizmet binasındaki atölyeye gelemeyen araçlar ise mobil tamir aracı ile getirilecek.

 

Alaattin Bey Mahallesindeki belediye hizmet binasındaki açılışta konuşan Nilüfer Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Bozbey, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nün bir kutlama günü olmadığını söyledi. Engelliler Günü’nde farkındalığın artırılması gerektiğini anlatan Bozbey, 3 Aralık dünya engeliler gününde Nilüfer belediyesi olarak farkındalıklarını sergilemek istediklerini söyledi. Kentte yaşamanın engellilere bazı zorluklar çıkartıldığını vurgulayan Bozbey, şöyle dedi:
 
"Arazi yapısı ve araçların kalitesinden dolayı kullanılan akülü ve aküsüz tekerlekli sandalyeler kısa sürede maalesef arızalanmaktadır. Bu durum engelli bireylerin kendileri ve yakınları içinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Akülü ve aküsüz tekerlekli sandalyelerinin bakım ve onarım maliyetlerinin yüksek olması, işin ehli tamir atölyelerinin de olmaması veya şehir dışına olması nedeniyle ciddi ulaşım engeli ile karşı karşıya kalıyoruz. Tekerlekli sandalye tamir evi çalışması ile bireylerin seyahat özgürlüklerini sürekliliğini sağlamaya yönelik ciddi bir destek sağlamayı amaçladık. Tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşlarımızın kullandığı araçların tamiratı ve bakımını bundan böyle tekerlekli sandalye tamir evimiz üstlenecek. Bu hizmetimiz Nilüferle sınırlı değildir. Tüm Bursa genelinde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Tamir evinde uzun süreli ciddi arızalar içinde tamir yapılacaktır. Yerinde kısa süreli bakım ve arızalar içinde mobil tamir aracımız devreye girecek. Tekerlekli sandalye tamir evinde gerçekleştireceğimiz bu hizmet tamamıyla ücretsizdir."
 
Bozbey, bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin belediyenin ’444 16 03’ numaralı telefonu yanı sıra 0 224- 245 34 46 numaralı telefonundan başvurabileceğini ekledi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 17:28

Etiketler : Bursada    Engelli    Araçları    Ücretsiz    Tamir    Edilecek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3999
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN