Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Serbest Bırakılması İçin Protesto Düzenledi

Serbest Bırakılması İçin Protesto Düzenledi
3 Partiden oluşan Kosova muhalefet partilerinin gençlik kolları, başkent Priştine’de düzenledikleri protestoda, tutuklu olan 5 muhalif milletvekilinin ve 47 aktivistin serbest bırakılması istedi ve durumun normalleşmesi için Başbakan İsa Mustafa’ya 3 şart sundu.

 

Priştine’nin Gençlik ve Spor Sarayı önünde toplanan 3 muhalif parti gençlik kollarının bazı üyeleri, tutuklu olan 5 milletvekilini ve 47 aktivisti sembolize etmek amacıyla yapıştırıcı bant ile ellerini bağlarken, diğer gençler Başbakan İsa Mustafa’ya durumun düzelmesi için 3 şartın yazılı pankartları ile Kosova Polisi Genel Müdürlüğü binası önüne yürüdü. Kosova Polisi Genel Müdürlüğü dışında etten duvar ören polisinin önünde, protesto eden muhalif gençlik kolları üyeleri adına, Vetvendosye Hareketi Gençlik Kolları Başkanı, Teuta Hasani , tutukluların hemen serbest bırakılmasını istedi. Teuta Hasani , Kosova Polisinin , Başbakan İsa Mustafa tarafından verilen emirlere uymamaları çağırında bulunurken , durumun normalleşmesi için Başbakan İsa Mustafa’nın 3 şartı yerine getirmesini istedi. Hasani, ilk şart , tutukluların hemen serbest bırakılmaları, ikinci şart Brüksel Anlaşması konusunda referandumun düzenlenmesi ve üçüncü şart Sırp Belediyeler Birliğinin kurulması anlaşmasının hemen iptal edilmesi oluşturduğunu bildirdi. Hasani, biz gençler “Polis Devletinde Değil Demokratik Bir Devlette yaşamak istiyoruz” derken, bu istemlerinin gerçekleşmediği takdirde, bütün Kosova gençlerinin ayaklanacağını ifade etti. Hasani’nin konuşması ardından, muhalif gençler ellerindeki dövizleri polislerinin önünde bırakarak kent merkezine yürüdüler. Protesto olaysız sona erdi.
 

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 17:12

Etiketler : Kosova    Muhalefeti    Gençlik    Kolları    Tutuklu    Serbest    Bırakılması    İçin    Protesto    Düzenledi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN