Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk Gezgin, Arjantin’de Kazada Yaralandı

Türk Gezgin, Arjantin’de Kazada Yaralandı
Bodrum’da yaşayan ve uzun süreli motosiklet gezileriyle adından söz ettiren 52 yaşındaki Namık Kemal Başbay, Güney Amerika turunda talihsizlik yaşadı. Arjantin dağlarında motosikletinden düşmesi sonucu köprücük kemiği kırılan Başsay, hastanede tedaviye alındı.

 

 
Bodrum Motosiklet Kulübü üyesi olan evli 2 çocuk babası Namık Kemal Başbay, 1 Kasım Genel seçimlerinde oy kullandıktan sonra 4 ay sürecek Güney Amerika turuna çıktı. 12 ülkede yaklaşık 40 bin kilometre yol yapma hedefiyle yola koyulan Başbay, turuna Brezilya’dan başladı. Üç bin kilometre yol kat ettikten sonra Arjantin’e ulaşan Başbay, bu sabaha karşı Estancie Monte Dinero dağlarında toprak yolda giderken dengesini kaybetti. Motosikletindeki uydu bağlantılı SOS tuşuna basarak yardım isteyen Başsay, bir yandan da Arjantinli motosikletçi arkadaşı Geogre Daniel’den telefonla yardım istedi. Daniel’in yönlendirdiği ambulans, bir saat sonra Başbay’a ulaşabildi. Ambulansla kaza yerinden 70 kilometre uzaklıktaki Monte Dinero Hastanesi’ne kaldırılan Başbay’ın vücudunda eziklikler ve sol köprücük kemiğinde kırık tespit edilerek tedavi altına alındı.
 
’TURUMA DEVAM EDECEĞİM’
 
DHA muhabirine telefonda açıklama yapan Başbay, "En büyük korkum iç kanama geçirmekti ama öyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Doktorlar 6- 8 hafta dinlenmek gerektiğini söylediler. Dinlenip, turuma kaldığım yerden devam edeceğim. Gerek Buenos Aires’teki gerekse buradaki dostlarımız beni yalnız bırakmadı" dedi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 16:33

Etiketler : Motosikletli    Türk    Gezgin    Arjantinde    Kazada    Yaralandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN