Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Çocuklara Kuaför Sürprizi

Engelli Çocuklara Kuaför Sürprizi
Muş’taki Özel Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle giden kuaförler, öğrencilerin saçlarını yaparak onlara güzel bir sürpriz yaptı.

 

 
Biri kadın iki kuaförün okuldaki 90 öğrencinin saçına bakım yapıp, fön çektiğini söyleyen öğretmenlerden Kerem Yel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlamadıklarını, farkındalık oluşturmak için etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Yel, şöyle konuştu:
 
"Bu yıl okulumuza davet ettiğimiz erkek ve kadın kuaför güzel olan çocuklarımızı daha da güzelleştirdi. Bizim toplumdan isteğimiz, engellilerin toplumdan dışlanmaması, topluma entegre olması. Muş’ta kaldırımların, yolların engellilerin yaya ulaşımına uygun dizayn edilmesi ve devletin engellilere biraz daha destek vermesini istiyoruz. Okulumuzda 90 tane öğrenci var. Bunlar zihinsel engelliler ve kaynaştırma öğrencileri. Kaynaştırma öğrencileri dediğimiz özel öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler. Bunlarla daha çok Türkçe ve Matematik çalışıyoruz. Engellilerle toplumsal uyum becerileri, sosyal hayat becerileri ve öz bakım becerileri çalışıyoruz. Mesela öz bakım çalışmalarında çocuk el yıkamayı, çorap giyinmeyi, tırnak kesmeyi öğreniyor. Yani kişisel bakım ihtiyaçlarını öğreniyor. Engellilerin kendi hayatlarını kendileri idame ettirebilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." 
 
Düzenlenen etkinlikle aynaya bakarak saçlarını çok beğenen özellikle kız öğrenciler kuaförlere teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 16:07

Etiketler : Engelli    Çocuklara    Kuaför    Sürprizi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4163
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN