Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doktorlardan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na Tepki

Doktorlardan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na Tepki
Gaziantep-Kilis Tabip Odası, aile hekimlerinin esnek zaman dilimlerinde çalışacağını ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na tepki gösterdi.

 

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Mehmet Çetin, düzenlediği basın toplantısında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, bir televizyon programında aile hekimlerinin 50 saate yakın çalışmasını ileri sürdüğü konuşmasına aile hekimlerinin tepki gösterdiğini belirtti. Müezzinoğlu’nun söz konusu televizyon programında "Hekimler tapu memuru mu ki 8-4 çalışsın; Aile Hekimleri haftada 50 saat, Cumartesi - Pazar demeden esnek zaman dilimlerinde çalışacak" ifadelerini anımsatan Çetin, “Sayın Bakanımız Aile Sağlığı Merkezleri’nde çalışanların hala hafta içi her gün sabah 8, akşam 5 saatleri arAsında hizmet verdiklerinin fakında bile değil” dedi.
 
Yaklaşık 5 aydır Sağlık Bakanlığı tarafından merkezlere doğru dürüst Hepatit A ve Tüberküloz aşısı gönderilmediğini kaydeden Çetin, şöyle konuştu:
 
“Bu yüzden kayıtlı çocuklara aşı yapamamanın üzüntüsünü yaşayan birinci basamak sağlık çalışanları, Sayın Bakanın dünyada en öndeyiz açıklamasına şaşırarak bakıyor. Şimdi soruyoruz; bu başarıyı 8 ile 16 saatleri arasında çalışan tapu memurlarıyla mı yakaladınız? Aşı olmadığı için defalarca aileleri arayan, açıklama yapan, ne yapacağını şaşıran aile hekimleri ve hemşireleri ile mi yaptınız? Ne demek 50 saat? Haftanın 7 günü esnek çalıştırmak? Kendi haklarımız ve toplumun nitelikli sağlık hakkı için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız."

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 15:17

Etiketler : Doktorlardan    Sağlık    Bakanı    Müezzinoğluna    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4102
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN