Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engeliler Davul-Zurna Eşliğinde Yürüdü

Engeliler Davul-Zurna Eşliğinde Yürüdü
Şanlıurfa’da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir araya gelen engeliler, davul-zurna eşliğinde halay çekip yürüdü.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Şanlıurfa’da hem resmi kurumlar hem de sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı. Topçu Meydanı’nda bir araya gelen engeliler, önce davul-zurna eşliğinde halay çekti. Aralarında Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da bulunduğu grup yürüyerek, belediye sergi salonuna geldi. Burada engeliler tarafından hazırlanan el işi ürünlerinin sergisi açılarak gezildi. Herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, "Engellilerimizin yaşam şartlarını kolaylaştırmak, engellilere engelsiz bir yaşam temin etmek bizim gibi yöneticilerin asli vazifesidir. Bizler her zaman engellilerimizin yanındayız. Engellilere yönelik fiziksel şartlarda yol, kaldırım ve yeni oluşacak yapılarda engellilerimizin engelsiz şekilde yararlanabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
 
2 ay önce seçim çalışmaları sırasında geçirdiği trafik kazasında boynundan yaralanan AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba da herkesin engelli adayı olduğunu belirterek, "Bizlerin engellilere engel olmamız lazım. Hayatta kalabilme mücadelesi veren bütün arkadaşları böyle bir günde canı yürekten kutluyorum. Bütün engelsizler şunu düşünsünler, 2 ay önce geçirdiğim trafik kazasında bende şu anda bir engelli olabilirdim. Hepimiz olabiliriz. Ne oldum demeyeceksin, ne olacağım diyeceksiniz" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 15:03

Etiketler : Şanlıurfada    Engeliler    Davul-Zurna    Eşliğinde    Yürüdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6852
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN