Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Mavi Bayrak Müracatımız Var"

Samsun’da işadamları ile biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentin üç ayrı noktası için mavi bayrak başvurularının olduğunu ifade ederek, "Çünkü buralarda dirhem kirlilik yok. Kirlilik olmaması için yapılacak ne tesis varsa yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde birden fazla mavi bayrağı olan bir şehir olacağız" dedi.

 

Samsunlu işadamı ve Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Karadeniz Bölge Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu evsahipliğinde Amisos Kafe’de işadamları ile Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları biraraya geldi. Toplantıda konuşmalara geçilmeden önce Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a TURMEPA tarafından yunus heykeli hediye edildi. Burada  ir konuşma yapan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krize değinerek, "Bu kriz ile ilgili inşallah aklı selim galip gelecektir diye düşünüyorum. Haklılığımızı Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bütün dünyaya anlatmaya çalışıyor. İlerleyen günlerde de bütün ülkelerin, haklı olduğumuzu anlayacağından şüphemiz yok" dedi.
 
’DENİZİ TEMİZ OLMAYAN SAHİL TURİZM YAPAMAZ’
 
Şehirde devam eden projelerden söz eden Başkan Yılmaz, şehri geleceğe taşıma konusunda özellikle turizm ağırlıklı projelerin ön plana çıktığını dile getirerek şöyle devam etti:
 
"Daha önce altyapı ile çok uğraşıyorduk. Ama artık onlar bitti. Şimdi üst yapı faaliyetlerimiz hızlandı. Özellikle mavi bayraklı şehir olma konusunda ciddi çabamız var. Denizi temiz olmayan sahil şeridi asla turizm yapamaz. Çok şükür Samsun bu sorununu halletti ve daha öteye gitti. 3 ayrı noktada mavi bayrak müracatımız var. Çünkü buralarda dirhem kirlilik yok. Kirlilik olmaması için yapılacak ne tesis varsa yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde birden fazla mavi bayrağı olan bir şehir olacağız. Mavi bayraklı bir şehir olmak uluslararası platformlarda sizi daha güçlü kılıyor." 
 
Spor yatırımlarının da hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Başkan Yılmaz, golf sahasının gelecek yıl Haziran ayında faaliyete geçeceğini ve Golf Federasyonu’nun burada bir müsabaka planlayacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 14:35

Etiketler : Başkan    Yılmaz    Ayrı    Noktada    Mavi    Bayrak    Müracatımız    Var    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3229
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN